חשבון הבנק שלכם מא ועד ת
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 18.09.2019

חשבון הבנק שלכם מא ועד ת

Rate this post

כולנו עושים שימוש מידי יום ביומו באמצעי תשלום שונים. אם זה תשלום במזומן ואם זה תשלום באמצעות כרטיסי אשראי. גם הצ'קים עדיין מהווים אמצעי תשלום ולמעשה כל זה מבוסס על חשבון הבנק שלנו. חשוב כי נכיר את הבנק ואת אמצעי התשלום השונים על מנת שניטיב לנהל בצורה טובה ונכונה את המשא ומתן שלנו מול הבנק בכל מה שקשור לעמלות או לריביות שאנחנו משלמים מידי חודש בחודשו.

רק מתוך היכרות טובה עם כל הנהלים המרכיבים את חשבון הבנק, אנחנו נדע לרכוש את השירותים הבנקאיים הכי מתאימים לנו. חשוב לדעת כי ניהול נכון של חשבון הבנק כמו גם מעקב צמוד אחר הפעולות הבנקאיות שלנו עשוי לחסוך לנו הרבה מאוד כסף ואף להגן על הכסף שלנו מפני הונאות או טעויות שונות.

תוכן העניינים

הכרות עם הבנק – מה זה אומר?

כאשר אנחנו מדברים על היכרות עם הבנק ועם אמצעי התשלום השונים, למה בעצם אנחנו מתכוונים? למעשה ניהול נכון של חשבון הבנק תוך שימוש מושכל באמצעי התשלום השונים זה מה שיעשה את ההבדל. זה יסייע לנו להימנע ממשיכות יתר ומכניסה למינוס בחשבון. הדבר יסייע לנו להכיר טוב יותר את השירותים הבנקאיים השונים תוך הבנה של היתרונות מול החסרונות בשימוש באמצעי התשלום השונים. כך לומדים לבחור בין האמצעים השונים כמו גם לומדים איך וכיצד אפשר יהיה לחסוך כסף על הריביות או על העמלות השונים.

למה צריך חשבון בנק?

למעשה פתיחת החשבון מהווה תנאי בסיסי לצורך קבלת שירותים בנקאים ורק כך אפשר אחר כך לעשות שימוש באמצעי התשלום השונים. כמו כרטיסי האשראי, העברות בנקאיות, תשלומים בצ'קים או לחילופין פדיון צ'קים שנכתבו על שמנו ועוד. ללא חשבון לא נוכל לבצע כל פעולה עם הכסף שנמצא בידינו מלבד קנייה באמצעים שנמצאים ברשותנו.

איך בוחרים את הבנק לניהול החשבון?

למעשה הבחירה בחשבון הבנק ופתיחה של עובר ושב דומה ממש כמו כל רכישה של מוצר כלשהו או שיורת לשימוש אישי. חשוב מאוד לבחון את האפשרויות, את העלויות השונות כמו גם את החלופות הקיימות. אך בשונה ממוצרים אחרים, לבחירה של הבנק ופתיחת החשבון באותו בנק נבחר עשויות להיות השפעות מרחיקות לכת לטווח הארוך. מסיבה זו חשוב כל כך לבדוק מראש את כל העלויות של הפעולות העתידיות אותם ייתכן ונרצה לבצע במהלך הזמן בחשבון שלנו.

מהי מסגרת אשראי?

כאשר פותחים חשבון בנק, באופן אוטומטי מוגדרת מסגרת אשראי. מסגרת זו קובעת מה תהיה התקרה של המינוס אליו מותר יהיה לחשבון להגיע. מסגרת האשראי משפיעה הן על גובה ההלוואות אותם אפשר יהיה לקבל מהבנק על מנת שניתן יהיה להשיג כסף נוסף לצורך מימון הוצאות שונות, כמו גם מאפשרת המסגרת ליהנות מפקדונות או תוכניות חיסכון והשקעות אותם מציע הבנק על מנת להגשים מטרות שונות, תוכניות מגוונות או אפילו סתם כך חלומות.

קיימת גם כן אפשרות לבחור במסלול העמלות הרצוי, מסלול העמלות המורחב או המצומצם.

שואלים את הבנקאי

בעת פתיחת החשבון אתם צריכים לשבת ולחתום על הררי ניירות ומסמכים. לא תמיד יש לנו את הזמן להתעמק במסמכים השונים ולא פעם אנחנו גם לא מבינים את כל מנה שכתוב בהם. אנחנו מתבקשים לחתום בזה אחר זה על מסמכים שונים ולפעמים אנחנו כן רוצים להבין על מה בדיוק התבקשנו לחתום. חשוב לדעת כי הבנקאי מחוייב להסביר ולענות על כל שאלה. אין להסס ולא צריך לחוש שלא בנוח כאשר שואלים על משמעות המסמכים.