משכנתאות דיגיטליות
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 24.03.2021

3 טיפים לחיסכון במשכנתא

Rate this post

קניית דירה היא הרכישה המשמעותית וגם היקרה ביותר, שאנשים עושים בחייהם. בהמשך לכך, גם הסכום של הלוואת המשכנתא שנועדה לרכישת דירה, הוא בדרך כלל סכום גבוה במיוחד. בדיוק בשל כך, אחת מהמטרות של הלווים עצמם היא להשיג מסלול החזרי תשלומים שיהיה משתלם עבורם, כזה שישתלב עם חייהם הפיננסיים בצורה טובה, משמע לא יעיק על ההוצאות החודשיות הקיימות בצורה שלא תאפשר קיום כלכלי סביר, או חלילה לייצר עבורם "בור" כספי שיהיה קשה מאוד לצאת ממנו. המטרה של קבלת ייעוץ משכנתא מקצועי, היא לסייע לרוכשי דירות להשיג את תנאי ההחזרים הטובים ביותר מבחינתם ולעזור להם להגיע לאיזון פיננסי מדי חודש – ואפילו להצליח לחסוך.

תוכן העניינים

איך המומחים למשכנתא יסייעו לכם?

כאשר מסתכלים על הלוואת המשכנתא כמכלול ובמיוחד לאור העובדה שהמסמכים והבירוקרטיה, לפחות בצורה הישנה המוכרת של תהליך קבלת משכנתא – עלולים להבהיל, צריך לזכור שבסופו של דבר את הסכומים הגבוהים הללו אינכם מתחייבים להשיב בבת אחת. זהו הסכם שנחתם ואמור להחזיק מעמד לאורך שנים, זאת על מנת לאפשר ללווים לחלק את תשלומי ההחזר בצורה נוחה.

למרות זאת, ייעוץ משכנתא ממומחים לתחום והיעזרות בשירות משכנתאות דיגיטליות המפשט את התהליך בצורה ניכרת, יכול להאיר את עיניכם בכל אחד מהשלבים של ההסכם: הן בתחילתו, אם אתם עומדים לרכוש דירה ומבקשים להתאים את ההלוואה לתנאים הקיימים של חייכם – והן בכמה וכמה שלבים בדרך, כאשר באופן טבעי חייכם עוברים שינויים שלעתים יצריכו גם התאמה של תנאי ההחזר. לשם כך, מומלץ להכיר את שלושת הטיפים שיכולים לחסוך כספים רבים לרוכשי דירות שלוקחים הלוואת משכנתא ו"על הדרך" לחסוך גם לא מעט כאבי ראש.

מהם שלושת הטיפים שיחסכו לכם כסף במשכנתא?

הדרך לקבלת הלוואת משכנתא משתלמת, המותאמת באופן מיטבי ללווים, עוברת דרך 3 העצות הבאות:

  1. תמהיל מגוון – פיזור הריסק על פני כמה וכמה מסלולים שונים, שלכל אחד מהם יש את יתרונותיו הברורים ואת הסיכונים שלו. בצורה כזאת, תגיעו למינימום הסיכון עבור כספכם. 
  2. סחר – כדאי לקבל לכל הפחות ארבע הצעות להסכם משכנתא, מבנקים שונים. בכל מוסד שניתן יהיה לקבל ממנו את המשכנתא, ייתכן שתשיגו תנאים אחרים, המותאמים יותר לצרכים שלכם. התחרות על הלקוחות יכולה להביא לחתימה על הסכם בתנאים נהדרים עבורכם ולכן אל תמהרו לחתום.
  3. מיחזור משכנתא – תהליך מבורך שעיקרו "חישוב מסלול מחדש". החיים הם לא צפויים ומצבכם הכלכלי כזוג צעיר, למשל, יכול להיות שונה בתכלית ממצבכם כזוג בני חמישים עם שלושה ילדים. ייתכן שתוכלו לקצר את תקופת ההחזר בזכות סטטוס כלכלי שהשתפר – וייתכן שתזדקקו דווקא להארכת התקופה ולהורדה בהחזר החודשי, כדי להצליח לעמוד בתשלומים.

שימת הדגש על חשיבה מושכלת וקבלת ייעוץ משכנתאות דיגיטליות המותאם אליהם באופן מדויק, יביאו למיקסום האפשרויות שלכם ולמסלול נכון של החזרים, שיהפוך את המשכנתא שאתם משלמים לחלק מהחיים ולמשתלמת במיוחד מבחינתכם.