משכנתא אופטימלית
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 15.12.2021

 5 טיפים למחזור משכנתא בצורה משתלמת

Rate this post

בשנים האחרונות אנו עדים לעלייה ניכרת בתחום המשכנתאות ומיחזור המשכנתאות בפרט, למעשה כל אדם אשר בבעלותו משכנתא יכול למחזר אותה במהלך חייה ולחסוך לא מעט כסף. לרוב, כאשר אנחנו נמחזר משכנתא זה יהיה לשם מעבר דירה, שדרוג נכס או לעיתים כי יכולת ההחזר שלנו גדלה משמעותית ואנו רוצים "לסלק" את המשכנתא. החלטנו לרכז עבורכם מספר טיפים שיעזרו לכם לפני תהליך מיחזור משכנתא – הישארו איתנו!

תוכן העניינים

טיפ מספר 1#: מה הוא מצב השוק?

הצרכן הישראלי הוא צרכן נבון במיוחד, כמעט כל עסקת רכישה תבוא יחד עם סקר שוק לא קטן על מנת לא לצאת "פראייר". אנו ממליצים לכם לפני שאתם ניגשים למיחזור למשכנתא לבדוק מה הוא המצב הנוכחי כרגע בשוק ומה הן הריביות המוצעות במשק נכון להיום ללוקחי משכנתאות. לא מעט אנשים בוחרים למחזר משכנתא בבנק בו לקחו את המשכנתא, יחד עם זאת ניתן לבדוק בכל הבנקים השונים. לדוגמא: המשכנתא נלקחה במזרחי טפחות אך מיחזור משכנתא בפועלים תהיה לנו רלוונטית וחסכונית אף יותר.

טיפ מספר 2#: ההכנסה החודשית גדלה? זה הזמן לבחון מיחזור משכנתא!

לרוב כאשר אנחנו מדברים על משכנתא אנו מדברים על הלוואה לתקופה של בין 20-30 שנים בהתאמה, במהלך זמנים אלו הכנסתנו סביר להניח תשתנה לטוב או לרע כמו גם יכולת ההחזר החודשית שלנו. מרגישים שיכולת ההחזר החודשית שלכם גדולה מזו שהייתה לכם בעת חתימת המשכנתא? זה הזמן לבדוק היתכנות של מיחזור משכנתא ולחסוך עשרות עד מאות אלפי שקלים.

טיפ מספר 3#: אל תישארו שאננים, בדקו את מסלול המשכנתא שלכם מדי שנה

ממש כמו שאתם מבררים כל שנה על חברת סלולר חדשה ממש לפני שחוזה ההתקשרות נגמר ומתחיל לעלות לנו לא מעט כסף, כך אתם צריכים גם בשוק המשכנתאות. אנו ממליצים לכם לבדוק מה הם מסלולי המשכנתא הנוכחיים, האם הייתה ירידת ריביות במשק ומה הוא החיסכון שלנו במחזור משכנתא ביחס לכל השינויים. חשוב לזכור שמדובר בשוק תחרותי, לכן מדי שנה אנו רואים ריביות יותר זולות ותנאים נוחים אף יותר – לכן תמיד כדאי לבדוק!

טיפ מספר 4#: שמעתם על ירידת ריביות בחדשות?

לא מעט פעמים ובמקרה אנו שומעים בחדשות על ירידת ריביות במשק, כיום הריביות נמצאות בשפל חסר תקדים. שמעתם על ירידת ריביות? בדקו על כדאיות של מיחזור משכנתא. כמו כן, גם במצב בו אתם לא מצליחים לעמוד בהחזר החודשי – תוכלו לבדוק אודות מחזור משכנתא בהתאם למצבכם הנוכחי ועל מנת לתת מעט אוויר.

טיפ מספר 5#: התייעצו עם בעל מקצוע בעל ניסיון

לא משנה איך נהפוך את זה, אין תחליף להתייעצות עם בעל מקצוע בעל ניסיון ומוניטין בתחום. למעשה, יועץ משכנתאות פרטי בעל ניסיון בשטח יכול לחסוך לנו לא מעט כסף במחזור המשכנתא הנוכחית שלנו ולעיתים אף לחסוך לנו עד מאות אלפי שקלים. כמו כן, יועץ משכנתאות הוא יועץ פיננסי לכל דבר ויכול לעזור לנו בבניית פרופיל פיננסי נכון וטיפים לניהול הכסף שלנו בצורה חכמה.

המרכז למשכנתאות – מנצחים את המשכנתא כל פעם מחדש. יחד עם ניסיון של שנים והצלחה אל מול הבנקים השונים אנו מזמינים אתכם לשיחת יעוץ עוד היום!