הלוואה לרכידת דירה
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 14.02.2021

9 טיפים לגיוס הון עצמי לרכישת דירה

Rate this post

רכישת דירה היא, ללא כל ספק, המשמעותית ביותר שהאדם מבצע בחייו. כמעט בכל המקרים קשה עד בלתי אפשרי לבצע זאת ללא לקיחת משכנתא, שמייקרת את העלות הכללית עקב ריביות, עמלות וסיכונים נוספים. בנוסף דרוש הון עצמי מינימלי לקיום העסקה, כשהקטנת אחוזי המימון תשפר את תנאי ההלוואה.

במאמר הבא נסביר לכם איך תסמנו "וי" על משימת גיוס ההון העצמי, עם טיפים שיכולים לחסוך לכם הון תועפות.

1.שקלו לקיחת הלוואה להשלמת ההון העצמי

לא כל הלוואה לרכישת דירה חייבת להיות משכנתא. הלוואה לרכישת דירה, או למעשה הלוואה להשלמת ההון העצמי הדרוש לרכישת הדירה, יכולה להיות אטרקטיבית בכל קנה מידה.

2.יש הלוואות שפשוט יותר לקבל

בהמשך לסעיף הקודם, חפשו את ההצעות היותר הוגנות ופשוטות לביצוע. דיגיטל פיננסים למשל מציעה הלוואה מהירה ונטולת בירוקרטיה, בלי חיובים מיותרים (כגון עמלת פתיחת תיק) וללא פגיעה במסגרת האשראי בבנק.

3.הלוואה על חשבון חיסכון עתידי

לרבים מהישראלים כיום יש קרן השתלמות או קרן פנסיה, שאמורות לשמש אותן בטווח של כמה עשרות שנים קדימה. למרות שלא מומלץ לנגוס בכל החיסכון, כן אפשר לשקול פירעון מוקדם של חלק מהסכום באמצעות הלוואה על חשבון הקרנות.

4.הלוואה או מתנה מהמשפחה

ניתן לקבל סיוע מבני המשפחה או החברים הקרובים, כמו למשל במקרה של צעירים הרוכשים דירה ונהנים מהשתתפות מסוימת של הוריהם. יש מקרים בהם מדובר בהלוואה ואחרים בהם זוהי מתנה, אולם בכל מקרה ניתן להבין את ההמלצות להעלות את פרטי הסכום על הנייר, על כל מחלוקת שלא תבוא.

5.משכון דירת ההורים

כאשר יש להורים שלכם דירה, ניתן – בהסכמתם המלאה כמובן – למשכן אותה לבנק. אם הבקשה תאושר, הבנק עשוי להעניק מימון בגובה של עד 50% מערך הדירה. השלב הבא הוא משכון הדירה הנרכשת.

6.הגדלת הכנסות

מהרגע שבו החלטתם לחפש דירה או לאתר נכס, כדאי לפעול על מנת להגדיל את ההכנסות ככל שניתן. זהו בדיוק המועד לנסות להגדיל עבודה, לעשות שעות נוספות או אפילו למצוא מקורות הכנסה חדשים.

7.מיחזור משכנתא

הרעיון של מיחזור משכנתא רלוונטי למי שכבר יש באמתחתו דירה, כשהעיקרון פשוט: הוא מסלק את המשכנתא הישנה ופורס מחדש את המשכנתא עבור הנכס העתידי, לרוב לתקופה ארוכה יותר.

8.רכישת דירה זולה והשכרתה

הטיפ הבא מיועד לאנשים שמעוניינים לתכנן לטווח ארוך יחסית. העיקרון פשוט: רוכשים דירה זולה יותר מזו שמכוונים אליה, משכירים אותה לאחרים ומגדילים ערך כך את ההכנסה. בדרך כלל תצברו בשיטה זו רווחים לאחר כמה שנים.

9.אל תוותרו על קבלת ייעוץ

אין פתרון חד משמעי להגדלת ההון העצמי, כשלכל רוכש דירה יש בוודאי פתרונות אחרים שרלוונטיים עבורו. רבים ימליצו במצב הדברים הזה לפנות לקבלת ייעוץ, בין אם ייעוץ משכנתא ובין אם פיננסי. בדרך זו אפשר להבין את המצב הכלכלי והיכולות ביחס לנכס, ולגבש תוכנית בהתאם.