משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 14.11.2018

בחירת יועץ משכנתאות VS יועץ עסקי

Rate this post

אנחנו הישראלים יודעים לייעץ לכל אחד על כל דבר אבל בשונה מניסיון החיים יש תחומים שבהם חשוב מאוד לא לשמוע לכל אחד אלא ללכת להיוועץ במומחה. כשקונים רכב, כשרוצים לעשות שיפוץ וכשרוצים לקנות דירה וצריכים לקחת משכנתא – חשוב לא לעשות שגיאות ולבחור יועץ משכנתא מומלץ.

כשמדברים על יועץ משכנתאות מדברים על אדם שצריכה להיות לו הבנה רחבה ידע וניסיון במספר תחומים: כלכלה, בנקאות, חוק, ונדל"ן. לכל אחד מהתחומים הללו שפה משלו ולפעמים מושג אחד בתחום אחד יהיה בעל משמעות שונה בתחום האחר וחשוב להכיר את המושגים בכל תחום ולדעת להבדיל בניהם ולשים לב לכל מילה ופסיק כדי לא לעשות שגיאות.

בשוק משוכלל של היצע וביקוש, שבו לכאורה יש שוויון בידע וביכולות בין המוכר לקונה, אפשר היה לעשות את הכל לבד. אבל, במציאות השוויון הזה לא קיים בפועל  והיתרון נמצא בצד של הגופים המאורגנים, אלה שמציעים את המשכנתאות לקונים. הגופים המאורגנים גדולים וחזקים ולכן יכולים להציע הצעות ולפתות אל הלקוח ובמידה ואין לו את כל הידע הוא ירכוש נכס במשכנתא בריבית גבוהה יותר מזו שהיה רוכש לו היה נעזר ביועץ משכנתא ששולט בכל המידע על התחרות במשק ויודע להתמקח על כל שבר אחוז.

תוכן העניינים

בדיקת קורות החיים של יועץ המשכנתא

כשבוחרים יועץ משכנתאות חשוב לבדוק את תחומי ההשכלה והידע שרכש ולראות שהם מתאימים לתחומים הכלכלי/משפטי/חשבונאי/עסקי וכן חשוב שיהיה לו ידע ספציפי כתוצאה מקורסים ואו תחומי עיסוק  בתחום הבנקאות משכנתאות, עריכת דין בתחום הנדל"ן ייעוץ כלכלי לתחום הנדל"ן וכד'. בנוסף יתרון גדול יהיה ליועץ בעל  ההתמחות בשוק המקומי שבו הנכס הנרכש נמצא או מבוקש לקניה, לרבות נכנסים הנרכשים במטבע חוץ ואו בחו"ל, אם זה הצורך שלכם.

יועץ משכנתא מומלץ

הדרך הטובה ביותר לבחור יועץ משכנתאות היא לבודק את הלקוחות שלו. ככל שיש לו יותר לקוחות מרוצים, כך יקל לבחור בו. כדאי לבקש מהיועץ שלכם לקוחות ממליצים ולדבר איתם.

כמו בכל תחום ידע, גם בתחום המשכנתאות אפשר לקבל יותר מחוות דעת אחת. לפעמים שווה לקבל הצעה מיועץ אחד, אפילו בתשלום, ולהשוות אותה להצעה של מתחרה כדי לעמוד על הדגשים בכל הצעה ועל המקצועיות של כל מציע.

אחד מהדברים שחשוב שתבדקו הוא הסבלנות שיש ליועץ להסביר לכם את המושגים ואת ההבדלים ובמקביל גם לדעת לדבר עם הגופים הגדולים בשפה שלהם.

כימיה

כמו בכל דבר בחיים יש אנשים שתסתדרו איתם יותר או פחות. לכימיה בניכם לבין יועץ המשכנתא שלכם יש חשיבות מכרעת, מכיוון שמדובר באדם שאתם צריכים לסמוך עליו וגם להבין אותו. אחרי שעברתם על קורות החיים ובדקתם המלצות חשוב מאוד לפגוש  את האדם פנים מול פנים, להתרשם ממנו ומהמקצועיות שלו, מהמשרד שבו הוא פועל, מהצוות שסובב אותו ולבדוק את הקשר שלו לנותני ההלוואות : לבקש נתונים על היקף העסקים שלו עם נותני הלוואות מסוימים, כדי לבדוק שאין לו הטיה לכיוונו של בנק מסוים, לבקש נתונים על עסקאות שהוא ליווה באזור הנכס נושא המשכנתא ולבקש טלפונים של לקוחות.

חשוב מאוד שתזכרו שיועץ המשכנתא לא מחליף אתכם ומי שמקבל את ההחלטות חותם ומשלם בסופו של דבר הוא אתם. בחירת יועץ בחברת ייעוץ משכנתאות הרבה פעמים נותן תחושת ביטחון גדולה ללקוחות ומאפשרת לכם לקבל גב נוסף במידה והיועץ ירצה לבצע שינוי במקום העבודה או התחום ולא תישארו קירחים. כשאתם בוחרים בחברת משכנתאות חשוב שתפגשו ותכירו גם את הבעלים ולא רק את היועץ עצמו

חשוב שתסמכו על האינטואיציות שלכם ותרגישו נוח. יועץ משכנתא טוב לא יסייע לכם רק בקבלת המשכנתא האחת אלא יעמוד לצדכם ויוכל להמשיך לעדכן אתכם גם אחרי קבלת המשכנתא בהצעות חדשות נוספות טובות יותר שיגיעו אליו ותוכלו לקחת באמצעות מיחזור משכנתא ולשפר כל הזמן את ההצעה הראשונית שלקחתם ולחסוך הרבה מאוד כסף.

אין הבדל גדול בין בחירת יועץ עסקי למשכנתאות

בחירת יועץ עסקי לא שונה בהרבה מבחירת יועץ משכנתאות, שני האנשי מקצוע צריכים שהיו להם לקוחות מרוצים ומוניטין רב, וידע וכלים כמו שציינו במאמר. במידה ואתם מתקשים עם בחירת יועץ עסקי נכון לעסק שלכם אנו ממליצים לכם על דורון עמית, יועץ עסקי מומלץ! לגמרי. אחד היועצים המובילים ובעלי הניסיון בתחום הייעוץ העסקי.