מחזור משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 27.06.2018

התנהלות לאחר קבלת המשכנתא

Rate this post

קיבלתם משכנתא? עברתם את כל התהליך הארוך ועכשיו אתם בדרך לבית חלומותיכם? בשעה טובה. זה לא מסתיים כאן. עכשיו עליכם להתנהל נכון במהלך השנים בכדי להתמודד עם המשכנתא ולהצליח לסיים את ההחזרים לאורך הזמן ואפילו להרוויח. איך? במאמר הבא.

תוכן העניינים

ניהול משק בית נכון

נתחיל מהבסיס. כל משק בית חייב להתנהל בצורה נכונה ושוטפת. כמו בעסק פרטי, גם למשק בית יש תזרים של הוצאות והכנסות. ההכנסות הם בדרך כלל המשכורות שלכם ממקומות העבודה וההוצאות השוטפות הם כל הכסף שאתם מוציאים בשביל להתקיים. אם עדיין לא הכנתם לכם מסמך מעקב הוצאות והכנסות, זה הזמן לעשות את זה. זה פשוט ומשתלם. כך תוכלו לנהל בצורה נכונה את התקציב שלכם.

ניהול תקציב נכון מאפשר לכם לעקוב בצורה נכונה אחר הוצאות המשכנתא שלכם. מכיוון שמשכנתא זו הלוואה לכל דבר, ניתן להפוך אותה לדינמית. ישנם חודשים בהם יתפנה לכם כסף בתקציב ותרצו להחזיר יותר לבנק וישנם חודשים שבהם תאלצו להצטמצם או לבקש מהבנק לדחות תשלומים. תוכלו לדעת את זה מראש בעזרת ניהול משק בית בצורה נכונה.

איזון התקציב החודשי שלכם ביחס להוצאת המשכנתא

אחת הטעויות הנפוצות בקרב זוגות צעירים שזה עתה נטלו משכנתא אחרי שנים בשוק השכירות היא ההשוואה בין החזר חודשי לטובת מגורים בשכירות עם החזר חודשי של משכנתא. אנחנו שומעים הרבה מלקוחותינו שאם "עד עכשיו שילמנו 4000 ₪ לשכירות אז נשלם 4000 ₪ כהחזר משכנתא. זה אותו דבר, רק שהנכס שלנו". זה נכון למחצה. אמנם אינכם משלמים יותר לבעל דירה דמי שכירות שהולכים לשום מקום, אבל הסכומים אותם אתם משלמים לבנק בתחילת הדרך הם רק הריביות. אם אינכם יודעים להתנהל נכון , אתם עלולים למצוא את עצמכם בהחזרים גבוהים יותר.

מטרתכם היא לשאוף להחזיר סכומים גבוהים ככל שניתן למשכנתא כדי לצמצם את זמן התשלום על הריבית. לכן, כשתדעו מה התזרים החודשי והשנתי שלכם תוכלו לתכנן נכון את התשלום ולהגדיל את ההחזר בתקופות מסוימות.

מחזור משכנתא

כשאתם יודעים להעריך את מצבכם הכלכלי אתם יכולים למחזר משכנתא. מיחזור משכנתא הוא בעצם לקיחת משכנתא חדשה שמטרתה להחזיר את הישנה, רק בתנאים טובים יותר מכיוון שסכום ההחזר השתנה או ההון העצמי שלכם השתנה. אם לקחתם משכנתא עם הון עצמי נמוך יחסית, ועם הזמן הצלחתם לצבור הון, תוכלו למחזר את המשכנתא שלכם ולשלם ריבית על סכום נמוך יותר. גם בתהליך מיחזור המשכנתא מומלץ מאד להשתמש בשירותי יעוץ משכנתאות שיכולים להוזיל משמעותית עלויות לאורך הזמן.

לירה לבנה ליום שחור

אחד הסיכונים הידועים בנטילת משכנתא הם היום בו אין כסף לשלם לבנק. אף אחד מכם לא רוצה להיות שם. הבנק יכול לתת תקופת חסד מסוימת ולאפשר לכם לדחות תשלומים לכמה חודשים, אך במידה ואי ההחזר ימשך זמן רב, לבנק יש זכות לממש את הנכס (שכן כל עוד אתם משלמים משכנתא, הבנק הוא בעליו), להפעיל עליכם הוצאה לפועל עד כדי פינוי מהבית. המצב הלא נים הזה יכול להימנע בפשטות. מעצם התנהלות נכונה, אתם תמיד חוסכים כסף בצד לאותם ימים בהם יתכן שלא תוכלו לעמוד בהחזרים. אין לדעת מה יוליד יום. לכן אנו ממליצים בכל תוקף לזכור לשים בצד את אותה לירה לבנה שתציל אתכם בימים פחות נעימים. ובנימה אופטימית, מאחלים לכם שהות נעימה בביתכם החדש.

מידע נוסף על איך למחזר משכנתא