מחזור משכנתא בדיסקונט
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 17.04.2020

מחזור משכנתא בדיסקונט

Rate this post

מחזור משכנתא הוא תהליך חשוב מאד שפשוט חייבים לבחון מדי פעם לאחר שמשלמים את המשכנתא במשך כמה וכמה שנים. למחזור המשכנתא יכולה להיות השפעה גדולה מאד על הסכום הכולל שישלם הלווה ולכן מומלץ שלא לוותר על בחינה שלו. אמנם לא תמיד יתגלה במהלך תהליך המחזור שאכן כדאי לבצע שינויים כאלה ואחרים בסכום המשכנתא אך כל עוד מבצעים בדיקה מעמיקה ומבינים איך עדיף להתקדם – אין ספק שיש לזה ערך רב. ברוב המקרים את מחזור המשכנתא מבצעים באותו הבנק ובאותו הסניף שבו ניתנה המשכנתא מלכתחילה ולכן חשוב לפנות אל הבנק ולקבוע פגישה מסודרת עם מי שאמון על תחום המשכנתאות. חשוב עוד יותר לבצע את התהליך הזה עם יועץ משכנתאות מוסמך ומקצועי.

תוכן העניינים

מהו בעצם מחזור המשכנתא?

כאשר מבוצעים הבירורים שקשורים בלקיחת המשכנתא על מנת לקנות דירה, מצב המשק והכלכלה הוא נכון לאותה התקופה. הריבית הרשמית היא בשיעור מסוים, מצב הכלכלה המקומי והעולמי הוא כזה או אחר וכמובן כך גם הטבלאות של מדד המחירים לצרכן או המרות של מטבעות חוץ. אף אחד לא יכול לדעת מה יביא איתו העתיד ואי אפשר לדעת מראש איך שינויים שיחולו בעולם הכלכלה ישפיעו על התשלומים שמהווים את החזר המשכנתא. יכול להיות שלאחר כמה שנים, אם אותו הלקוח בדיוק היה מתחיל תהליך של לקיחת משכנתא מההתחלה – היה מומלץ לו לבחור בתמהיל אחר על מנת ליהנות ממסלול סילוקין אטרקטיבי.

מכיוון שאת המשכנתא מחזירים לאורך תקופה של 20-30 שנה – אין זה הוגן לשמור על אותם תנאים או שיעורים ואחוזים כפי שהיו נכונים אז. ייתכן מאד שבחינה של כל המדדים של המשכנתא שוב לאחר כמה שנים של תשלום תגלה שאם יבוצעו שינויים כאלה ואחרים במסלול ובתמהיל, כלומר תהיה חלוקה שונה בהחזר של הקרן עצמה והריבית – בחישוב הכולל של סכום המשכנתא הלקוח יגלה שהוא יכול לחסוך לא מעט כסף. הסטטיסטיקה מראה שהחיסכון ללקוח בטווח הארוך יכול להגיע לכדי כמה אלפי שקלים שיישארו ברשותו לאחר שיסיים להחזיר את הסכום במלואו.

מחזור משכנתא בדיסקונט

חשוב מאד להגיע אל הסניף ולבקש לבחון את האפשרות של מחזור המשכנתא. הלקוח, נציג מחלקת המשכנתאות בבנק וכמובן יועץ המשכנתא המקצועי שצמוד ללקוח ומלווה אותו בתהליך כולו הם האנשים שצריכים לקחת חלק בבדיקה וכמובן שבסופו של דבר הלקוח הוא זה שיקבל את ההחלטה. כאשר הוא שוכר את השירותים של יועץ משכנתאות מקצועי ומנוסה, כזה שמכיר את תנודות השוק ומבין את ההשלכות וההשפעות שלהן על המשכנתא – הוא יכול להיות סמוך ובטוח שהאינטרסים שלו שמורים ויהיה מי שייתן לו את העצות הכי נכונות והכי טובות. גם אם נדמה שהתשלום עבור שירותיו של היועץ עלול להתקזז עם החיסכון שיושג בסופו של דבר – כדאי לדעת שאין זה מדויק ועדיין, לטווח הארוך, הלקוח יכול להרוויח לא מעט כסף.

הסניפים השונים של בנק דיסקונט יקבלו בברכה את הלקוחות שלקחו משכנתא ולבטח הנציגים שעובדים במחלקות המשכנתא ישמחו לבדוק עבור כל לקוח האם מחזור המשכנתא יהיה נכון וכדאי עבורו. הלקוחות יקבלו התייחסות אחרת במידה והם יגיעו לפגישות כאשר הם מלווים על ידי יועצי משכנתא מקצועיים וכך יהיה מי שיסביר להם את ההבדלים בין הצעות שונות כדי שיקבלו את ההחלטה הנכונה. בסופו של דבר אפשר להרוויח הרבה מאד כסף בזכות תהליך נכון ומסודר של מחזור המשכנתא ולכן הוא מומלץ לכל אחד.