קניית דירה ללא הון עצמי
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 04.09.2022

כלכלת משפחה: המפתח לעמידה בחיוב המשכנתא

Rate this post

רוב האנשים אשר מחליטים לקחת משכנתא, עושים זאת מבלי להביט כמה שנים קדימה, מכיוון שהריבית הנמוכה שעדיין איתנו במשק מאפשרת להם לקחת משכנתא יותר גבוהה, וכך בעצם ליהנות מתשלומים חודשיים יותר נמוכים. אך הם שוכחים פרט קטן והוא זה שהריבית יכולה להשתנות ולעלות בכל זמן נתון. אף אחד לא יבטיח להם שהיא תישאר קבועה לאורך כל החזרת המשכנתא. לאחר שהריבית תעלה, אותם אנשים יכולים להיתקל בתשלומים חודשיים יותר גבוהים ממה שהתרגלו ועם קושי מאוד גדול לנהל את כלכלת המשפחה. היום נדבר על כלכלת משפחה: המפתח לעמידה בחיוב המשכנתא. המשיכו לקרוא ותקבלו עוד פרטים חשובים שיש לקחת בחשבון בעת לקיחת המשכנתא.

תוכן העניינים

איך קורס אימון של כלכלת המשפחה יכול לעזור לכם בהחזר של המשכנתא?

חיבור המילים אימון כלכלת המשפחה יכול להרתיע הרבה מאוד אנשים כי זה ישר מצביע על שינוי כלשהו. וזה בהחלט כך. הניהול של התקציב המשפחתי הוא זה שעומד בבסיס של כלכלת המשפחה. הוא דורש שינוי שהוא גם תפישתי וגם שינוי מסוים באורח החיים. קורסים בתחום הנ"ל ילמדו אתכם את היסודות של כלכלת המשפחה בכל הקשור לבנייה של תוכנית כלכלית נכונה והתאמה באופן אישי לכל משפחה ומשפחה. אתם תקבלו כל  מיני כלים וניסיון על מנת שתוכלו גם לעזור לכלכלת המשפחה שלכם ואולי גם של אחרים. כך בעצם תוכלו להתמודד עם חישוב של כל ההוצאות השוטפות יחד עם ההחזר החודשי של המשכנתא, היות ותהיו כבר מקצועיים ומומחים בנושא.

איך תצליחו לעמוד בחיובי המשכנתא כל חודש בחודשו?

זה נכון שהחלק שפחות נעים בכל התהליך של לקיחת המשכנתא הוא להסתכל לעומק על כל מה שאתם מוציאים ולעשות סדר בבלגן בפעם הראשונה בחייכם. למרות הקושי, זו יכולה להיות ההזדמנות  הכי טובה עבורכם לסדר חיים יותר מחושבים, יותר נכונים והרבה יותר רגועים. בשביל להצליח ולעמוד בהחזרים החודשיים של המשכנתא, אנו ממליצים לכם לבנות טבלה של הכנסות ושל הוצאות, להעמיד את ההכנסות מול ההוצאות שלכם וכך תוכלו להבין מהי באמת ההכנסה הפנויה שנשארת לכם ביום המועד של קבלת ההלוואה. אך נוסף לזה, עליכם לשים שאתם מקבלים את כל ההחלטות שנשארו על סמך הצפי של ההכנסה הפנויה שתישאר לכם ביד גם בעוד עשר ועשרים שנה. אל תשכחו שאתם מתחייבים להחזיר על בסיס חודשים תשלומים של המשכנתא לאורך זמן. אתם צריכים לקחת בחשבון את כל מה שכלול בכך, כמו בונוסים, עלייה בשכר, החלפת מקום עבודה ועוד.

מהו המפתח לעמידה בהחזר של המשכנתא?

הגיע היום שהחלטתם לקחת משכנתא ולהתחיל את חייכם והקמת הקן המשפחתי שלכם? מזל טוב! אך עם כל השמחה עליכם להבין שאתם באותו זמן החלטתם גם להיכנס למשטר כלכלי. לפני שאתם מחליטים לגשת לבנק ולהגיש את האישור העקרוני, עליכם לעשות את שיעורי הבית ולהבין כיצד לא להיות במינוסים, איך תשלמו את כל מה שהתחייבתם אליו בזמן, איך תדאגו שאף צ'ק ששילמתם איתו יחזור אליכם ובכללי, איך תצליחו להראות לבנק שהוא יכול לסמוך עליכם מבלי שתעשו לו בעיות. לאחר כל זה, אתם יכולים להגיש את האישור שלכם בראש שקט שגם תכננתם הכל וגם הבנק יסמוך עליכם.