איך לבחור יועץ משכנתא?
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 15.01.2021

כיצד תבחרו בנק למשכנתאות

Rate this post

אם הגעתם לשלב בו אתם רוצים לקחת משכנתא ולא יודעים מאיזה בנק לקחת ברוכים המצטרפים להמוני אנשים ששואלים את שאלת השאלות והיא איך באמת לוקחים משכנתא מבלי להסתבך ולעשות את זה נכון?

כפי שהבנתם, לקיחת המשכנתא והבנק עצמו צפויים ללוות אתכם לא מעט שנים ובדיוק לשם כך במאמר הבא נציג בפניכם כמה דברים שיסייעו לכם לבצע השוואות בין הבנקים במטרה אחת – להשיג את המסלול המשתלם ביותר לטווח הארוך.

תוכן העניינים

חברת ייעוץ משכנתאות – ככה לוקחים משכנתא  

קניית דירה חדשה זה בהחלט עניין הדורש שיקול דעת מעמיק. אם תשאלו כל חברת ייעוץ משכנתאות היא לבטח תספר לכם שעסקה איננה קטנה וכי מלבד העלות הכוללת של הבית לרוב האנשים אין הון עצמי וכאן, בדיוק כאן נכנס גם הצורך לקחת הלוואה, השאלה היא איזו הלוואה?

אז מה באמת עושים? מצטרפים להמונים וטובים שלוקחים מתוך כל בית שני הלוואת משכנתא ומצליחים להגשים את החלום שהופך קרוב יותר מתמיד. עם זאת חשוב לציין כי הכסף הגדול של מספקי ההלוואות מתחיל ונגמר בהחזרים ובריביות ומכאן גם התחרויות האגרסיביות על כיס הצרכן- הכיס שלכם. 

אם כן, הנה כמה סיבות מדוע נתונים אלו אמורים להיות בראש סדר העדיפויות שלכם ועד כמה אתם חייבים לקחת אחריות ולפנות לנותני הלוואה שיהיו נאמנים לכם מתחילת התהליך ועד לסופו. צריכים לקחת הלוואה ולא יודעים מאיזה בנק? תנו ליועצי ההשקעות המוסמכים לעשות את זה קל ונכון עבורכם. 

אילו טעויות אנשים עושים כשהם לוקחים משכנתא?

הצורך הבהול במשכנתא לעיתים גורם לאנשים לעשות טעיות רבות וחלקן גם בלקיחת הלוואה בהסתמך אך ורק על סכום ההחזר. זו טעות קריטית היות וכאשר בוחרים במשכנתא בהסתמך על פרמטר אחד בלבד פוסחים על פרטים מהותיים שבעצם אי לקיחתם אתם להגיע לא פעם למבוי סתום ואי יכולת להשיב את ההלוואה שנלקחה. 

אז מה עושים? מזיזים ולו לרגע את הפרטים הקשורים בהלוואה ובוחנים את הכימיה הראשונית שיש לנו עם הגוף הפוטנציאלי ממנו נרצה לקחת את ההלוואה. בשלב ראשוני חשוב לבצע סינון בין הבנקים וזאת באמצעות הגשת בקשה לקבלת האישור הראשוני.

האם הבנק סרב לספק לכם את מבוקשכם? הנה כבר חלק מהרשימות ירדו מהפרק ואתם קרובים יותר מתמיד אל הגוף הרלוונטי יותר. בשלב הבא יידרש מכם לתת את תשומת הלב לבנק שייקח אתכם ברצינות, יספק לכם פגישה ללא עלות ויאפשר לכם להשיג את כל המידע בטרם תיקחו את ההלוואה בתנאים המועדפים עליכם. 

זה אולי נראה מזערי אבל עניין הכימיה ביניכם לבין הבנק הוא הגורם החשוב ביותר לפני הכול כך שאם לא הצלחתם לצור את המצב הנ"ל אולי כדאי לוותר מראש.