איך לבחור יועץ משכנתא?
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 04.03.2018

איך לבחור יועץ משכנתא?

Rate this post

לקיחת משכנתא היא אחד מן הצעדים בעלי החשיבות הרבה ביותר במהלך חייהם של רוב הישראלים. סכומי הכסף הגדולים המעורבים בעניין, ההתחייבות רבת השנים לבנק והתהליך שעל פניו נראה מסובך עבור רבים – כל אלה מביאים לכך שבחירת יועץ המשכנתא חייבת להיעשות בקפידה ובשיקול דעת.

אבל… מה צריך לקחת בחשבון? מה צריך לבדוק? הנה כמה פרמטרים שיעזרו לכם בבחירה:

מהו הניסיון של יועץ המשכנתאות?

ענף ייעוץ המשכנתאות קיים מזה כשני עשורים אולם זכה לפריחה של ממש רק בשנים האחרונות. כתוצאה מכך לא נדיר למצוא בשוק יועצי משכנתאות ותיקים ומנוסים לצד כאלה שמחזיקים בהשכלה אקדמית בסיסית וללא ניסיון משמעותי בתחום הפיננסי, ולכן חשוב לוודא שיועץ המשכנתאות בו תבחרו יהיה מנוסה ככל האפשר.

בכמה תיקים טיפל בעבר?

תחום המשכנתאות נחשב מורכב למדי, ומספר גדול של תיקים בהם טיפל היועץ בעבר עשוי להעיד הן על הניסיון שלו והן על המגוון הרחב של מקרים שלהם הוא נדרש לתת פתרונות. כדאי גם לבחון כמה מתוך התיקים בהם טיפל היו בחודשים האחרונים, משום שמדובר בתחום דינאמי מאוד ומומלץ שיועץ המשכנתאות שלכם יתנסה בתיקים מן העת האחרונה ולא רק בתיקים מלפני מספר שנים.

מה השירותים שהוא מציע לכם?

מה בעצם יועץ המשכנתאות עומד לעשות עבורכם? באופן כללי ניתן לומר שתהליך ייעוץ משכנתא כולל בין היתר בנייה של תמהיל משכנתא, בקשת אישור מן הבנקים וניהול מו"מ אודות התנאים. חלק מן היועצים מציעים בניית תמהיל בלבד, אחרים יציעו להגיע לפגישות בבנקים יחד איתכם ולבצע במקומכם את כל המשימות הביורוקרטיות.

ומה השכר שהוא דורש בעבור שירותיו?

הואיל ומדובר בשוק תחרותי פתוח וכל יועץ משכנתאות רשאי לנקוב בשכר טרחה שונה, הרי שטווח המחירים שתידרשו לשלם בעבור ייעוץ משכנתא הוא רחב מאוד. באופן כללי ניתן לומר שלא כדאי לבחור ביועצי המשכנתאות הזולים ביותר ממש כפי שלא צריך לבחור ביועצים היקרים ביותר.

לסיכום,

קיימים פרמטרים נוספים לבחירת יועץ משכנתאות, אולם אלה העיקריים שבהם. הדבר החשוב ביותר הוא לזכור שמדובר באחת מן ההחלטות החשובות בחייכם, ולכן אסור להקל בה ראש. בהצלחה!