איך להקל על מבקשי משכנתאות בתהליך לקבלת משכנתה מותאמת?
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 28.08.2022

איך להקל על מבקשי משכנתאות בתהליך לקבלת משכנתה מותאמת?

Rate this post

משכנתה היא חוזה ארוך שנים עם הבנק. החוזה מתחיל בבקשה להלוואה לצורך רכישת דירה ומסתיים בהחזר המלא שלה. זוגות רבים מבינים שמשכנתה היא הדרך היחידה להגשמת חלום הדירה, ואם הם יוצאים לדרך ללא הכנה מוקדמת וללא ייעוץ מתאים, הם אולי יכולים לדעת איך היא תתחיל אך אינם בהכרח יודעים איך היא תסתיים. זוגות רבים לא יודעים שאפשר להתאים את המשכנתה לצורכי הלווים ולא רק לצרכים של הבנק. כדי להתאים את המשכנתה ללקוחות ולצורכיהם צריך להתחיל את התהליך מנקודת פתיחה אחרת שמבוססת על ידע, מיומנות מקצועית וניסיון. אפשר ורצוי להקל על מבקשי משכנתאות בתהליך מרגע הגשת הבקשה למשכנתה ועד לאישורה, ואפשר לחתור לקבלת משכנתה שמותאמת גם ללקוח ולא רק לבנק. אז בואו נבדוק איך עושים את זה נכון. 

תוכן העניינים

להתאים את המשכנתה למידותיו של הלקוח

כמו כל מערכת יחסים גם מערכת היחסים בין הבנק ללקוחותיו נרקמת בהתאמה לצורכיהם של שני הצדדים. ואם בהלוואת משכנתה עסקינן, כדאי לוודא שהיא מותאמת לצורכי הלקוח כדי שיעמוד בה ויסלק אותה בנוחות וללא קושי. כדי שהבנק יוכל להתאים את המשכנתה למידותיכם, כדאי שתקבלו ייעוץ משכנתאות מיועץ מקצועי כמו משרד רואה חשבון מומלץ שמכיר אתכם, בקיא במצבכם הכלכלי ויודע לִצפות, להעריך ולחשב את המסוגלות הכלכלית העתידית שלכם. אם אתם רוצים משכנתה שתקנה לכם ביטחון ושקט נפשי, היא חייבת להיות מותאמת ליכולות ההחזר שלכם בהווה ובעתיד. כדי שהמשכנתה תתאים ליכולות ההחזר העתידיות שלכם, אתם צריכים לתת לגורם מוסמך שמכיר אתכם לנהל בעבורכם את התהליך ולהקל עליכם. 

למה כדאי להיעזר ברואה חשבון מקצועי?

בניגוד ליועץ המשכנתאות שאתם פוגשים לראשונה בבנק בבואכם לברר על המסלולים השונים למשכנתה, רואה החשבון שלכם כבר מכיר אתכם. הוא נמצא שם בשבילכם עוד לפני שחשבתם על משכנתה ויהיה שם בשבילכם הרבה אחרי שתסלקו אותה. ההיכרות העמוקה ביניכם ובין רואה החשבון שלכם חשובה לא רק לכם, היא נחוצה גם לבנק שיאשר בסופו של דבר את המשכנתה. עליכם לזכור שמשכנתה היא חוזה עסקי שנכרת בינכם ובין הבנק, ויש הבדל בין חוזה עסקי שמתגבש בתהליך של משא ומתן מקצועי בין הבנק ובין רואה החשבון שלכם, לבין חוזה עסקי שמתגבש בלי תיווך מקצועי וללא הידע והניסיון של מתווך מטעמכם שיודע מהי המסוגלות הכלכלית שלכם, ואיזה מסלול הלוואה ייטיב איתכם ויקל עליכם בתשלומי ההחזר. אם תתנו לרואה החשבון שלכם לנהל בשבילכם את המשא ומתן עם הבנק, תקבלו משכנתה במסלול המדויק לכם וליכולות שלכם ותזכו לתנאי החזר מיטביים שמבוססים על צפי ההכנסות שלכם ויאפשרו גמישות והתאמה לכל מצב עתידי. 

איך מתאימים את ההחזר החודשי לצורכי הלקוח?

כדי להתאים את ההחזר החודשי למצבו הכלכלי של הלקוח יש לבדוק מהו שיעור ההחזר החודשי שמתאים לו בהווה ולחשב את שיעור ההחזר שיתאים לו בעתיד. כדי שההחזר החודשי לא יהיה נטל על הלקוח ועל משפחתו צריך ליישם חשיבה מציאותית ולהחליט על סכום חודשי שהלקוח יוכל לעמוד בו עד לסילוק המלא של ההלוואה. רואה החשבון – בהכירו את הלקוח, את יכולתו הכלכלית ואת פוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד – ידע להעריך אם סכום ההחזר החודשי המבוקש הוא מציאותי ואם הוא יאפשר ללקוח סילוק מלא ובטוח של החוב ללא קושי. 

ייעוץ וליווי לאורך כל הדרך

גיבוש התנאים למשכנתה מותאמת הוא פועל יוצא הן של היכרות עמוקה עם הלקוח, עם מצבו הפיננסי ועם פוטנציאל ההשתכרות שלו בעתיד והן של משא ומתן מקצועי עם הבנק. אך הייעוץ של רואה החשבון אינו מסתיים עם אישור המשכנתה. רואה החשבון ממשיך ללוות את הלקוח במשך כל שנות ההחזר ובודק את יציבותו הכלכלית ואת מסוגלותו. אם הלקוח נקלע לקשיים בדרך, רואה החשבון ידע בדיוק איך לסייע לו כדי להעמיד אותו בחזרה על הרגליים ויוודא שמערכת היחסים עם הבנק לא תיפגע בתהליך. כדי לקבל משכנתה מותאמת ולעמוד בה בהצלחה, כדאי שיהיה מי שיצעד איתכם בדרך, וכדאי שזה יהיה רואה החשבון שלכם.