היתרונות של יועץ משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 28.08.2019

נסח טאבו

Rate this post

נסח טאבו נועד על מנת לאפשר לראות מידע מבוקש בכל מה שקשור למקרקעין מסוים. מדובר בעצם בסוג של תעודת זהות של הנכס כאשר הנסח מפרט למעשה את כל הפרטים של הנכס כמו גם את בעליו כמו גם את בעליו של הנכס. הוא מפרט האם רשומות על הנכס הערות אזהרה מטעם הבנקים למשכנתאות או מטעם רוכש מסוים. כך גם הוא מפרט האם ישנם עיקולים או שעבודים כלשהם על הנכס.

תוכן העניינים

איך מזמינים נסח טאבו באינטרנט?

למעשה אפשר להזמין נסח טאבו באמצעות האינטרנט וזאת על ידי פעולה פשוטה למדי. יש להקיש את גוש החלקה, כמו גם את תת החלקה של הנכס המבוקש. באופן כזה ניתן לקבל את המידע המבוקש בקלות רבה.

ישנה גם אפשרות להגיע אל באופן פיזי אל משרד לרישום מקרקעין האזורי ושם אפשר להוציא את נסח הטאבו המקורי כאשר הוא חתום על ידי הטאבו.

כאשר באים לבקש את נסח הטאבו של נכס מסוים, מומלץ מאוד לאתר קודם כל את הגוש ואת החלקה של הנכס ולהוציא את המספר של הנכס הספציפי אשר אותו מבקשים לבדוק.

הפקת נסח רישום (נסח טאבו) מפנקסי המקרקעין

מי זקוק לנסח טאבו?

למעשה כל מי שמעוניין לבצע פעולה כלשהי עם דירה, בין אם הוא מעוניין לרכוש דירה ובין אם הוא רוצה לעשות משהו עם הדירה שלו, חשוב שידע מהו נסח טאבו. נסח טאבו הוא זה שיעשה להם סדר והוא זה שיציג את כל המידע אשר קשור לגבי אותו נכס ספציפי והוא גם יחסוך הרבה כאב ראש אחר כך.

מה זה טאבו?

טאבו זה למעשה לשכת מקרקעין. כך נקראה לשכת המקרקעין בעבר וכך נשאר שמה עד היום.

כאמור נסח טאבו הוא למעשה תעודת הזהות של הנכס אשר הוא מציג את כל הנתונים הידועים על אותו נכס. זהו מעין תעודת זהות קניינית והוא מציג את המידע המלא על אודות הבעלים שלך אותו נכס, את המיקום של הנכס, השטח שלו, תיאור הנכס, הגוש והחלקה שם הנכס נמצא.

מלבד הנתונים הללו כולל נסח טאבו נתונים נוספים. כמו הערות אזהרה שיש על הנכס, שיעבוד אם ישנו, משכנתא, ירושה, עיקולים, זיקות הנאה, חריגות בנייה ועוד.

חשוב מאוד לציין כי נסח טאבו יוכל להציג רק מידע אשר רשום בלשכת המקרקעין. הנסח לא יוכל להציג נכסים אשר אלו רשומים בפנקסים אחרים כמו אצל חברות משכנות או ברשות מקרקעי ישראל, שמוכר לרבים מאתנו בשם הקודם מנהל מקרקעי ישראל.

מתי זקוקים לנסח טאבו?

מתי למעשה יש צורך בנסח טאבו? בעת רכישה של נכס או בעת המכירה שלו, כאשר הרוכש רוצה לדעת מהו הסטטוס המשפטי של הדירה. כאשר יש לו את נסח טאבו המלא הוא למשעה יכול להיות רגוע כי הנכס שהוא רכש הינו נכס בטוח, נכס ללא עיקולים או שעבודים, נכס ללא חריגות בנייה ובקיצור נכס בטוח.