ייעוץ משכנתאות
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 19.08.2020

כל מה שרציתם לדעת על ייעוץ משכנתאות ב-2020

Rate this post

בית חלומותיכם אמנם לא במרחק נגיעה מכאן, כי בכל זאת יהיה עליכם לעבור אי אלו תהליכים כאלו ואחרים לפני רכישת הדירה המיוחלת, אבל אין ספק שבעזרת הסיוע של יועצי משכנתא מומחים, אתם תוכלו לצלוח את התהליכים האלו באופן הרבה יותר מדויק. בסופו של דבר, זה גם יתבטא ויורגש בכיסכם. נסביר. 

בסופו של דבר כולנו חושבים מהכיס, בין אם ברמה כזו או אחרת. ומאחר שזהו טבעו של כולנו, אנחנו תמיד נרצה להשיג את העסקאות הטובות והאטרקטיביות ביותר, וזה כמובן גם רלוונטי לגבי עסקאות של רכישת דירה, או בית פרטי, או כל נכס כזה או אחר. וכשמדברים על הכיס ועל חיסכון בכספים, מדברים באותה הנשימה גם על ייעוץ משכנתאות מקצועי, שבעזרתו תוכלו להקטין את ההחזרים החודשיים על המשכנתא שלכם. ממש ככה, להקטין. 

תוכן העניינים

מה לקחת בחשבון ב-2020 כשחותמים משכנתא? 

אם אתם מחפשים אחר יועץ משכנתאות מומחה, יש כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון. למשל, בכל מקרה ובין אם אתם רוכשים בית פרטי, דירת מגורים או נכס להשקעה, תמיד יהיה כדאי לקבל את אותו ייעוץ משכנתא מחברות פרטיות, ולא רק מהבנקים. 

זכרו, לכל גורם ישנם את האינטרסים שלו, וברוב המקרים האינטרסים של הבנק יהיו להחתים אתכם על משכנתאות שכמובן ישתלמו לבנק עצמו. כשאתם פונים לחברה פרטית עבור הייעוץ, אתם למעשה מקבלים שירות אובייקטיבי שנועד למקסם את האטרקטיביות של עסקת רכישת הדירה שלכם. אגב, גם אם אתם מתכננים לבצע מחזור משכנתא בקרוב, גם במקרה כזה יהיה כדאי להסתייע בייעוץ חיצוני לבנק. 

מספר דברים עקרוניים נוספים לגבי ייעוץ משכנתאות ב-2020

עוד ב"רשימה" שלנו של דברים עקרוניים ובסיסיים שחובה לדעת לגבי משכנתאות, אנחנו רוצים לציין את הנושא של ריביות אשר צמודות למדד במסגרת של כל מיני עסקאות של רכישת דירות, חובה לזכור את הפרט הבא,  המדד מטבעו משתנה עם השנים, לפעמים גם בזמן הרבה יותר קצר משנים. 

במילים אחרות – המדד אינו צפוי והעסקאות האלו לא תמיד יהיו מה שאתם צריכים. במקרים ממש לא מעטים, אנשים רבים מבצעים מחזור משכנתא בעקבות משכנתאות שנחתמו במסגרת של ריביות תלויות במדד. 

ריבית צמודה למדד משתנה עם המדד וכך גם ההחזרים החודשיים 

בסופו של דבר, ריבית צמודה למדד, עתידה להשתנות עם השנים בדיוק כשם שהמדד עצמו משתנה. בסופו של יום, בין אם אתם עתידים לרכוש דירה, בית פרטי או נכס להשקעה, השירות של יועץ משכנתאות יהיה משהו שאתם ממש לא יכולים לפסוח עליו. 

תפעלו נכון, תבצעו צעדים מושכלים ותצלחו את עסקת חייכם על הצד הטוב ביותר. אין ספק שהעסקה הזו של רכישת דירה היא עסקה שתלווה אתכם במשך שנים רבות קדימה, אז בצעו אותה נכון. בהצלחה!