משכנתא לכל מטרה
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 06.05.2023

משכנתא לכל מטרה

Rate this post

כשאנו מדברים על משכנתא אנחנו לרוב מתייחסים להלוואה לצורך רכישת בית או דירה. הלוואה בנקאית ו/או הלוואה חוץ בנקאית הפכה לבחירתם הטבעית של מאות אלפי ישראליים אשר הגיעו למצב בו הם זקוקים לכסף נזיל מסיבות שונות – רכישת רכב חדש, סגירת חובות, סחרור כלכלי, מצבים רפואיים ושלל סיבות נוספות. משכנתא לכל מטרה הינו אפיק הלוואה אשר נחשב לאפיק הלוואה כדאי המותאם לאנשים בעלי נכס. באמצעות הנכס יוכלו לקבל ריביות נמוכות לצד החזר משכנתא נמוך לכל מטרה. אנו מאמינים שיש לכם לא מעט שאלות – בדיוק לשם כך אנשי המקצוע של המרכז למשכנתאות פה עבורכם.

הלוואת המשכנתא מן הסוג שנזכר לעיל היא הלוואה שבה הלווה מקבל מן הגוף המלווה את הסכום החסר לו לרכישת הנכס, כשהוא מתחייב להחזיר, בתנאים המוסכמים מבעוד מועד, את הסכום במלואו עם ריבית.

מעבר לחוזה שמחייב את לוקח ההלוואה להחזיר את הלוואת המשכנתא שלקח כנגד הנכס, ישנו אמצעי נוסף להבטחת פירעון ההלוואה לצד המלווה.

הנכס עצמו, שלשם רכישתו נלקחת הלוואת המשכנתא, משמש כעירבון להחזרת ההלוואה.

כך, באם והמצב מגיע לכך שאין ללווה את האפשרות להחזיר את ההלוואה, הנכס שכנגדו נלקחה המשכנתא יועבר לגוף המלווה.

כך נוצר מצב שבו הגופים המלווים, שלרוב יהיו הבנקים, יכולים להרשות לעצמם לתת הלוואות בהיקף משמעותי יחסית לפוטנציאל ההחזר של הלווה, בחשש נמוך להפסיד את כספם.

העובדה שנכסי נדל"ן, כמו בתים ודירות, נוטים שלא לאבד מהערך שלהם (ואף, כפי שהמגמה מראה בשנים האחרונות, ערכם נוטה לעלות משמעותית), היא שמאפשרת את הביטחון ששעבוד הנכס כנגד החזר ההלוואה אכן יוכל לכסות את החוב במקרה של חוסר יכולת לפרוע אותו מצד הפודה.

תוכן העניינים

הבנו מה זה משכנתא, אבל מה היא משכנתא לכל מטרה?

באופן די דומה, משכנתאות לכל מטרה, הן למעשה הלוואות מסוג דומה מאוד למשכנתא שאנו מכירים, כפי שהיא מוסברת לעיל.

ההבדל היחיד, בין המשכנתא לכל מטרה לבין משכנתא שמטרתה היא רכישת הנכס, כפי שעולה משמה: "משכנתא לכל מטרה", הוא המטרה שלשמה ניתן להשתמש בכסף.

בעוד שהלוואת המשכנתא הקלאסית, הזו שאנו חושבים עליה כשאנו שומעים משכנתא, משמשת אך ורק לרכישת נכס כמו דירה או בית, משכנתא לכל מטרה מאפשרת לבעלי נכסים ללוות כסף כנגד הנכס שלהם, ולהשתמש בו ככל העולה על רוחם.

אם תחשבו על זה, הדבר די הגיוני.

המנגנון שמבטיח לגוף המחווה (לרוב, הבנק), שלא יפסיד לגמרי את הכסף שהלווה למבקש ההלוואה, קיים גם כאן.

נכס הנדל"ן, שבבעלות הלווים, גם אם אינם משתמשים בהון לטובת רכישתו, הוא עדיין עירבון אמין ומעולה.

לכן, אין כל הגיון בלאפשר הלוואה לצורך רכישת הנכס בשל היותה מגובה ביכולת הפירעון בהעברת הנכס שנרכש, אך לא לאפשר למי שיש בבעלותו נכס ללוות כנגדו כשהנכס משמש כעירבון. 

אם תחשבו על זה, הדבר דומה למשכון הנכס.

ההבדל היחיד הוא, שבעוד שאם הייתי ממשכן שעון לטובת כסף שנחוץ לי במידי, לא הייתי יכול להשתמש בו עד שלא אחזיר את הכסף שקיבלתי כנגדו, במקרה של משכנתאות לכל מטרה, תוכלו להמשיך להשתמש בנכס!

הדבר הוא כמובן תנאי עבור רוב מי שיבקש לקחת הלוואה ומתגורר/מתפרנס מהנכס שלו.

שכן אם ההלוואה כנגד הנכס הייתה כזו שלא מאפשרת להשתמש בו, הלווה היה מפסיד כסף שעשוי להאפיל על ההלוואה.

הרי אם אתם גרים בנכס, היה עליכם לשלם שכירות עתה כשלא תוכלו להשתמש בו.

ואם מדובר בנכס שבו העסק שלכם ממוקם, לא הייתם יכולים להמשיך להתפרנס, או שלחילופי הייתם צריכים לשלם דמי שכירות לבית עסק חלופי.

בכל אופן, מדובר בעלות/הפסד משמעותי.

עושים מעט סדר: מה היא משכנתא לכל מטרה?משכנתא לכל מטרה

לרוב כאשר אנחנו נדבר על משכנתא אנו נדבר על הלוואה ארוכת טווח אשר ניתנת לשם רכישת דירה ראשונה ו/או דירה שנייה בהתאמה. אך ״משכנתא לכל מטרה״ עושה עבור אנשים רבים מעט בלאגן בראש. משכנתא לכל מטרה היא הלוואה לכל דבר ועניין הניתנת כנגד שעבוד של הנכס שבבעלותכם. ניתן להשתמש במשכנתא לכל מטרה  – שיפוץ,  טיול חובק עולם, עזרה לילדים, חתונה, נושאים בריאותיים והלכה למעשה לכל מטרה.

בדיוק כמו המשכנתא הרגילה אותה אנו מכירים גם במשכנתא לכל מטרה אנו יכולים ללוות סכומי כסף גדולים במיוחד (כנגד שעבוד הנכס) ולפרוש את ההחזרים, הריבית והקרן לאורך תקופה ארוכה.

יחד עם זאת למרות שאנשים רבים נוטים לחשוב שמדובר בהלוואה פשוטה – שעבוד של הנכס וקבלת כסף אין זה ככה הדבר ואנו רואים את הבנקים מערימים ״קשיים״ על לוקחי המשכנתאות. אנו רואים צורך בעבודה אל מול יועץ משכנתאות המתמחה בתחום אשר ילווה, יאפיין ויעזור לכם להשיג את התנאים הטובים ביותר עבורכם.

יתרונות אל מול חסרונות

במשכנתא לכל מטרה, ישנם מספר יתרונות משמעותיים, אך גם חסרון אחד מובהק:

יתרונות חסרונות
היתרון המובהק בהלוואה מסוג זה, הוא שבדומה להלוואה לשם רכישת הנכס, הביטחון של המלווה הוא גבוהה. בהתאם, ניתן לקבל הלוואות בעלות היקף משמעותי ביחס לפוטנציאל ההחזר, כיוון שהמלווה יכול להיות די סמוך ובטוח שהכסף יחזור אליו, בדרך אחת או אחרת.
החיסרון המובהק והמשמעותי הוא העובד שתוכלו להפסיד את הנכס. הביטחון שמאפשר את כל היתרונות שמנגד, הוא היכולת של הגוף המלווה לעכל לכם את הנכס. בהתאם, ובאופן מובן, קיימת הסכנה שיעוכל לכם הנכס.
נכס המשמש כבטוחה מאפשר לנו לקחת סכומי אשראי גדולים מאשר בהלוואות פרטיות או מסחריות ללא בטוחות. יתרון נוסף, שנובע גם הוא במידה מסוימת מרמת הביטחון הגבוהה של המלווה שנגזרת מאופי ההלוואה, הוא פריסה רחבה. הלוואות משכנתא לכל מטרה נוטות להיפרס לטווח רחב יותר מאשר הלוואות רגילות.
הפריסה הרחבה כמובן, בהגדרתה גורמת לתשלום חודשי נמוך. מדובר ביתרון מובהק, בשל ההנחה כי נרצה להחזיר תשלום חודשי נמוך ונוח. בשל ההנחה שכשאנו לוקחים הלוואה אנחנו כנראה "קצרים במזומנים".

איך בוחרים איפה כדאי?

בכל אופן, הכי חשוב שתוודאו מה מתאים לכם, לפי הקריטריונים הבאים:

  • ריבית. כמובן שתרצו את הריבית הנמוכה ביותר שתוכלו להשיג, בהינתן ושאר התנאים יהיו דומים
  • פריסה של החזר ההלוואה. ככל שהפריסה גדולה יותר, תוכלו להחזיר פחות בחוד.
    החיסרון הוא כמובן ריבית לאורך זמן ארוך יותר, מה שמגדיל את הריבית., ואת הריבית דה ריבית
  • הצמדה למדד.
    בהתחשב בעובדה שלרוב מתקיימת אינפלציה לאורך זמן, הצמדה של ערך המטבע למדד תהיה לרעתכם, כיוון שתגרור שתגרוס החזר גדול יותר 
  • יכולת ההחזר שלכם. תרצו כמובן להבין, כמה ביכולתכם להחזיר.

כדי להבין מה הכי כדאי לכם, יהיה עליכם לבחון את הבנקים השונים.

אם תבקשו משכנתא לכל מטרה דיסקונט יוכלו לעזור לכם.

בכל הקשור למשכנתא לכל מטרה בנק ישראל גם הוא עשוי להיות כתובת שראוי לבדוק. 

עם משכנתא כל מטרה בנק הפועלים עשוי להיות פתרון אפשרי, תוכלו להיוועץ בהם באתר או דרך אנשי השירות.

משכנתא לכל מטרה לאומי, גם הם מהפתרונות הבולטים בשוק.

מה הם התנאים ללקיחת משכנתא לכל מטרה?

בראש ובראשונה צריכה להיות דירה בבעלותכם. אנו למדים כי תהליך לקיחת משכנתא לכל מטרה הינו זהה באופיו לכל תהליך אחר של לקיחת משכנתא. עליכם לקבל אישור עקרוני, לספק ולהמציא מסמכים רלוונטיים ולפרט את סיבת לקיחת המשכנתא. בשונה מלקיחת משכנתא ראשונה, כאשר אנחנו לוקחים משכנתא לכל מטרה כנגד שעבוד על הנכס שלנו עלינו לזכור שיש לנו כוח מיקוח רב יותר אל מול הבנקים – לכן אנו רואים צורך בעבודה עם יועץ משכנתאות אשר יבדוק אל מול כל הבנקים השונים ויעזור לכם לשפר את התנאים באופן משמעותי.

החשיבות בעבודה עם יועץ משכנתאות המתמחה בעולם המשכנתאות

משכנתא איננו נושא פשוט וטומן בחובו לא מעט אתגרים ודורש מיומנות ומקצועיות. אנו רואים חשיבות בעבודה עם יועץ משכנתאות המתמחה בעולם המשכנתאות, יועץ זה ידע לאפיין את הצרכים שלכם, את רמת הכדאיות של ההלוואה, ינתח את מצבכם הפיננסי ואת יכולת ההחזר שלכם ויעבוד ללא לאות אל מול הבנקים השונים על מנת לשפר את התנאים שלכם ולהשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר.

אנו למדים כי דרך עבודה עם יועץ משכנתאות בעל ותק, ניסיון ומוניטין בתחום אפשר לגשת אל הבנקים בצורה מקצועית יותר, להוריד את הריביות ברמה משמעותית ולהגיע למצב בו אתם חוסכים עשרות ואף מאות אלפי שקלים בלקיחת משכנתא לכל מטרה – הרי זוהי המטרה בסופו של דבר.

לכן אל תתעלמו מהעובדה הזו ותדאגו שיהיה לצידכם יועץ משכנתאות המתמחה במלאכת משכנתאות לכל מטרה אשר ידאג להיות שם ולשרת את האינטרסים שלכם.

משכנתא ללא מטרה – המרכז למשכנתאות

המרכז למשכנתאות הינה חברת ברוקראז׳ לייעוץ משכנתאות וגיוס אשראי והלוואות למגזר הפרטי. החברה פועלת עם יחד עם יועצי המשכנתאות המנוסים והמובילים בישראל אשר מורשים על ידי כל הבנקים הישראל. לצד יועצי המשכנתאות ישנם צוות מומחים המונה אנשי מקצוע המובילים בתחומי הבנקאות, הפיננסים והמשפטים.

לקיחת משכנתא בין אם משכנתא ראשונה לשם רכישת דירה ו/או משכנתא לכל מטרה דורשת ייעוץ מקצועי, הכוונה וליווי – לכן אין מן הנמנע שתרצו לעשות זאת יחד עם יועצי המשכנתאות המקצועיים, האדיבים והמיומנים של המרכז למשכנתאות.

בוחרים נכון – בוחרים המרכז למשכנתאות.

אם אתם זקוקים להלוואה, כדאי לבדוק אתה האפשרות של משכנתא לכל מטרה טפחות באתר, ובמענה הטלפוני.

לייעוץ עם יועץ משכנתאות מומחה אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר, ותקבלו מענה לכל שאלה – 077-470-6363.