כל מה שאתם צריכים לדעת על מחזור חיי המשכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 23.06.2020

כל מה שאתם צריכים לדעת על מחזור חיי המשכנתא

Rate this post

לקיחת משכנתא היא צעד מאוד חשוב בחיים שלכם. מדובר בעצם ביצירת חוב עליו תהיו אחראים מרגע החתימה על המסמכים ועד לתשלום האחרון. סוגים שונים של משכנתאות כוללים שיעורי ריבית ותנאי הלוואה שונים, אך כולם עומדים באותו מחזור חיים כללי.

תוכן העניינים

מה זה מחזור חיי המשכנתא?

הכרת מחזור חיי המשכנתא תעזור לכם להיות מוכנים לכל השלבים בתהליך, ומכינה אתכם לקראת העתיד לבוא כשאתם מתחילים לפרוע את ההלוואה.

הנה מספר דברים שאתם חייבים לדעת על מחזור חיי המשכנתא בעת לקיחתה:

יישום

מחזור חיי המשכנתא מתחיל רשמית כשמגישים את בקשת ההלוואה שלכם לאישור. למרות שתבצעו גם עוד בדיקות והשוואות לגבי מסלולים שונים, ותקבלו הצעות שונות. רק לאחר שתחתמו על הבקשה ותעבירו אותה הלאה, יתחילו לשקול את ההלוואה שלכם ברצינות.

עיבוד ושקלול

לאחר שתגישו את הבקשה, הבנק או יועץ משכנתאות יבדוק עבורכם את מצבם הפיננסי, ויעריך את הסיכון שהבנק לוקח בכך שהוא ילווה לכם את הסכום המבוקש. בתהליך האישור יתבצעו אימות מידע, בדיקות אשראי וגם בדיקות הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש. 

סגירה

ברגע שהמלווה בודק את הבקשה שלכם, מתחיל תהליך הסגירה. ברוב ההלוואות יש עלויות סגירה שהן הוצאות נוספות. ברגע שההלוואה נסגרת החוב הופך לאחריותכם המשפטית ולנכס שתרכשו יש שיעבוד חוקי על שם הבנק שהנפיק את המשכנתא.

פירעון

של ההחזר של המשכנתא הוא ללא ספק השלב הארוך ביותר, ונמשך בין 15 ל-30 שנה ואף יותר. תלוי בסכום שלוויתם ובתנאים שלכם. בין אם אתם משלמים את התשלומים המדוייקים מדי חודש, או משלמים תוספת כדי להחזיר את המשכנתא מהר יותר, ברגע שתחזירו את מלוא הסכום- השעבוד יוסר והנכס שלכם יהיה בבעלותכם ביחידה של הבית.

מה זה תהליך מיחזור משכנתא?

תהליך בו אתם מבקשים לשפר או לשנות את תנאי המשכנתא שלכם בעקבות שינויים במצבכם הכלכלי. בתהליך הזה אתם יכולים לעשות שינויים קלים או לבחור במסלול משכנתא חדש לגמרי. התהליך יוביל לחיסכון של עד מאות אלפי שקלים בסכום הסופי של המשכנתא, ויש לבצע אותו בצורה חכמה. 

מחזור משכנתא טפחות

בטפחות מציעים לכם הלוואת משכנתא מותאמת אישית, שירות לטיפול במסמכים, אפשרות להקפאת המשכנתא, הטבות בניהול חשבון עובר ושב ועוד. מחזור משכנתא טפחות עם הייעוץ הנכון והבנת כל המשתנים עבורכם ספציפית יוביל לחסון ענק וראש שקט.

מחזור משכנתא עם יועץ משכנתאות

ייעוץ עם גורם מומחה בתחום יחסוך לכם הרבה כסף וגם הרבה זמן. יועץ משכנתאות איכותי ידע לבנות עבורכם את התמהיל החסכוני ביותר, ומכרז ריביות מקיף בין הבנקים עד השגת ריבית מינימלית. יועץ משכנתאות איכותי הוא אחד שיודע לבנות הרכב מסלולים מותאם לצרכי הלקוח תוך תכנון וחשיבה לעתיד הרחוק. 

מרכז למשכנתאות

לקוחות המרכז למשכנתאות מיוצגים באופן מקצועי וחסר פשרות מול המערכת הבנקאית, ומעניקים ייעוץ מקצועי ואובייקטיבי תוך שקיפות כלפי הלקוח. אנחנו מחוייבים אך ורק ללקוחות שלנו ולא לבנקים. עם המרכז למשכנתאות תוכלו להנות משירות תכנון פיננסי מותאם לצרכים שלכם תוך חיזוי העתיד ומניעת הבעיות שעלולות לצוץ.

מעוניינים בלקיחת משכנתא או מיחזור משכנתא נוכחית? פנו אלינו עכשיו ונשמח להעמיד לרשותכם את כל המידע שיש לנו.