לא עומדים בהחזרים החודשיים של ההלוואות שלקחתם? יש לכך פתרון!
כותב: מנהל
פורסם ב: 24.04.2024

לא עומדים בהחזרים החודשיים של ההלוואות שלקחתם? יש לכך פתרון!

Rate this post

ירים את ידו מי שאין לו לפחות הלוואה אחת פעילה (חוץ מהמשכנתא, במידה וקיימת) ומי שלא התפתה אי פעם לקחת הלוואה מהירה קצרת טווח. על פניו מדובר בפתרון מהיר קל ויעיל- אנחנו צריכים סכום כסף נזיל שאין לנו באופן מידי אז אנחנו מגישים בקשה להלוואה ומקבלים את סכום הכסף לאחר כמה שעות או כמה ימים. אבל הלוואה היא לא מתנה ולכן את הכסף שלווינו אנחנו חייבים להחזיר לגוף ממנו לווינו אותו. ברוב ההלוואות קצרות הטווח מדובר בהחזרים חודשיים גבוהים יחסית וריביות גבוהות יחסית גם כן, מה שעלול להכביד על היכולת הכלכלית שלנו לעמוד בהחזרים וכל שינוי כלכלי קטן עלול להוביל למצב בו נצטרך לקחת עוד הלוואה ולהיכנס ללופ שיהיה קשה מאוד עד בלתי אפשרי לצאת ממנו. חשוב שתדעו שיש דרך אפשרית לצאת מהלופ, או יותר נכון לא להיכנס אליו מלכתחילה והדרך מתחילה איתנו ב 'מרכז למשכנתאות' ובפתרון הפיננסי הרלוונטי והוא – איחוד הלוואות.

תוכן העניינים

איחוד הלוואות תחת הלוואה אחת- משכנתא לכל מטרה:

מרבית, אם לא כל ההלוואות ניתנו לנו כסכום חד פעמי שאותו אנחנו מחזירים מדי חודש בחודשו לאורך תקופה שהוגדרה מראש. ייתכן וכאשר לקחנו את ההלוואה תכננו את ההחזרים בצורה כזו שנוכל לעמוד בהם אבל מספיק שינוי אישי או משפחתי כגון החלפת עבודה וירידה בשכר, לידת ילד או גירושין – שישפיעו לרעה על המאזן הכלכלי שלנו ויגרמו לכך שלא נוכל לעמוד בהחזרים החודשיים. ייתכן גם שהינו זקוקים להלוואה באופן מידי ומהיר ולא היה לנו מספיק זמן או שלא הקדשנו מחשבה למציאת פתרונות פיננסיים אחרים ולא חישבנו כלל את יכולת ההחזר החודשית שלנו. זה הזמן לציין שאנחנו במרכז למשכנתאות לא רק מסייעים בקבלת כל סוגי המשכנתאות אלא גם עוזרים לכם לעשות סדר כלכלי ולנהל יותר נכון את ההוצאות שלכם, מה שימנע מכם את הצורך לקחת עוד הלוואות בעתיד.

כאשר ההחזר החודשי של ההלוואה מכביד באופן משמעותי על התזרים מומלץ לבדוק את האפשרות של איחוד ההלוואות תחת הלוואה אחת שהיא משכנתא לכל מטרה ובכך להקטין את ההחזר החודשי, לפעמים אפילו באופן משמעותי. הקטנת ההחזר החודשי ואיחוד כל ההלוואות תחת הלוואה אחת גדולה נותן לנו אוויר לנשימה, יכולת החזר חודשית נמוכה יותר לזמן ארוך יותר המאפשר לנו להתאפס על העובר ושב שלנו ולעשות סדר כלכלי בתזרים שלנו.

האם איחוד הלוואות מתאים למי שאין לו נכס?

כאשר אנו לוקחים הלוואה יש צורך, כאמור, להחזיר אותה. בכדי שהגוף המלווה יהיה בטוח וסמוך שאנחנו אכן יכולים לעמוד בהחזרים החודשיים ולהחזיר את ההלוואה שלקחנו במלואה, הוא מבקש ערבות כלשהי. במידה ויש לכם נכס בבעלותכם קיימת האפשרות של שיעבוד הנכס וקבלת עד 50% מערך הנכס כמשכנתא לכל מטרה במקום לקחת עוד הלוואה לטווח קצר שרק תכניס אתכם לבור עמוק יותר. אבל מה עושה מי שאין לו נכס? כמובן שנכס בבעלותכם מגדיל את הסיכויים לקבלת הלוואה מהירה בסכום המבוקש אבל גם אם אין ברשותכם נכס ואתם מעוניינים לבצע איחוד הלוואות ללא נכס- זה אפשרי.

בתהליך של איחוד הלוואות ללא נכס אנחנו במרכז למשכנתאות קודם כל עושים לכם סדר בהלוואות הפעילות שלכם, באפשרויות הפיננסיות שלכם ומסבירים לכם את כל נושא הריביות שאתם משלמים בגין ההלוואות שלקחתם והאשראי שנטלתם – אותן פעולות שבעקבותיהן אתם משלמים החזרים חודשיים גבוהים מאוד. חשוב שתהיו רגועים ובטוחים שגם לאחר איחוד ההלוואות אנחנו עדיין לצידכם ומלוואים אתכם על מנת שתוכלו לעשות סדר גם בהתנהלות הכלכלית שלכם ולבצע תכנון פיננסי עתידי נכון יותר.

חיסכון של יותר מ-50% בגובה ההחזרים החודשיים הקיימים:

תהליך של איחוד הלוואות עם נכס או איחוד הלוואות ללא נכס מאפשר לצמצם את ההוצאות החודשיות שמכבידות עליכם, לעיתים אפילו מדובר בחיסכון של יותר מ50% מגובה ההחזרים החודשים שאתם משלמים כיום.
הסיבה העיקרית היא שחלק מההלוואות שלקחתם והאשראי שלכם מתבססים על ריביות גבוהות שניתנות לרוב בהלוואות קצרות טווח ואינו שוות לסכום שנלקח. ברגע שפורסים את תקופת ההלוואה לתקופה ארוכה יותר משך הזמן הארוך יותר מאפשר להוזיל באופן ניכר את ההחזר החודשי והסכום שנחסך מאפשר לכם לעצור לרגע, לנשום, ולעשות סדר כמו שצריך בחשבון -בעזרתנו כמובן!

אם אתם חוששים לקראת ביצוע התהליך או דואגים שמדובר בעוד הלוואה שלא תעמדו בה, הרשו לנו להרגיע אתכם ולומר לכם שאיחוד הלוואות הוא לא עוד הלוואה אלא תהליך שמאחד את כל ההלוואות שלכם ביחד עם מסגרות האשראי התפוסות שלכם והמינוס ההולך וגדל בבנק להלוואה אחת שתוכלו לעמוד בה. לאיחוד הלוואות יש כמה יתרונות בולטים ואחרי שתקראו עליהם קצת מבטיחים לכם שתפסיקו לדאוג ולחשוש.

היתרונות של איחוד הלוואות:

  1. מאפשר לכם לסגור את המינוס הקיים בבנק ולפנות את מסגרת האשראי התפוסה. ביחד עם ליווי מקצועי שלנו במרכז המשכנתאות תוכלו לעשות סדר כלכלי שימנע מכם להיכנס למינוס בעתיד וילמד אתכם לשמור על מסגרת האשראי שלכם.
  2. מונע לקיחה של הלוואה נוספת מהבנק או מגוף חוץ בנקאי ולהתחייב לתשלומים גבוהים וריביות לא פרופורציונאליות לסכום ההלוואה.
  3. במרבית המקרים אין צורך בערבים או בערבויות ובטחונות לצורך קבלת ההלוואה לכן גם אין ברשותכם נכס תוכלו לבצע את התהליך.
  4. חיסכון בהחזר החודשי אפילו עד כמחצית הסכום שאתם משלמים היום, פריסת תשלומים לתקופה ארוכה יותר וריביות נמוכות יותר בהתאם.

אין ספק שסגירה של הלוואות יקרות ולא משתלמות ולקיחת הלוואה אחת בתנאים טובים יותר היא הפתרון המשתלם והנכון.

איך מתבצע הליך של איחוד הלוואות?

תהליך של איחוד הלוואות מתבצע בשלושה שלבים פשוטים:

שלב ראשון- בדיקת זכאות:

אנו בודקים את יכולת ההחזר החודשית שלכם ביחד עם נתונים נוספים המהווים זכאות לאיחוד הלוואות. הבדיקה היא בדיקה מקצועית ומהירה שלנו ללא עלות מצידכם.

שלב שני- בחינה של כלל ההלוואות שלכם:

לפני שמתחילים בהליך של איחוד הלוואות חשוב לעבור על כל ההלוואות הקיימות שלכם ולבדוק את התנאים שלהן- פריסת התשלומים, גובה ההחזר החודשי, גובה הריביות הקיימות בגין אותם הלוואות ולא פחות חשוב- הגמישות והתנאים לפירעון מוקדם של כל הלוואה בפני עצמה.

שלב שלישי – איחוד ההלוואות להלוואה אחת:

אחת המומחיות שלנו במרכז למשכנתאות היא ביצוע איחוד הלוואות מקיף של כלל ההלוואות שלכם, המינוס בחשבון ומסגרות האשראי- להלוואה אחת אטרקטיבית שתאפשר לכם להתמודד עם ההחזרים החודשיים השוטפים ולעשות סדר פיננסי כמו שצריך.

חשוב שתזכרו שהבנק הוא גוף פיננסי וככזה המטרה העיקרית שלו היא להרוויח. ככל שאתם, הלקוחות שלו, לוקחים יותר ויותר הלוואות- הבנק שממנו אתם לווים מרוויח יותר. תחשבו רגע איך בכל פעם שאתם במינוס או שהגעתם לסף תקרת האשראי שלכם מתקשרים אליכם מהבנק ומציעים לכם הלוואה משתלמת? או כמה פעמים התקשרו אליכם נציגים של חברות אשראי בכדי לבדוק אולי אתם צריכים הלוואה מהירה? נכון, זה מפתה, ולפעמים זה נראה כמו הפתרון היחידי אבל זה לא- לפני שאתם ממהרים לקחת הלוואה נוספת בדקו איתנו את האפשרות של איחוד הלוואות.