איך לבחור יועץ משכנתאות במרכז
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 10.09.2020

על החשיבות הגדולה של ליווי מקצועי בלקיחת משכנתא

Rate this post

קניית דירה או בית בישראל זה עסק יקר ומורכב, שלא לומר – מסוכן, וישראלים רבים נדרשים ליטול משכנתא על מנת לעמוד בעלויות הגבוהות שהרכישה כרוכה בהן. בנוסף, ישנן עלויות נלוות רבות להליך רכישת נכס למגורים או להשקעה. בשורות הבאות ננסה לעמוד על המורכבות של תחום המשכנתאות ועל החשיבות של קבלת ליווי בלקיחת משכנתא ממומחה בתחום המשכנתאות כדי להקטין את הסיכונים.

תוכן העניינים

אחרי החתונה עוצרים בבנק למשכנתאות

זוגות צעירים רבים במדינת ישראל מנהלים את חייהם במסלול די קבוע: קודם מתחתנים, אחר כך נוסעים לירח דבש, בהמשך קונים בית או דירה, ולבסוף מביאים ילדים לעולם. אולם בין לבין – רבים מאיתנו מגלים כי לא נותר בידינו תקציב מספיק כדי להגשים את החלומות שלנו.

כך קורה שבמסגרת ההכנות לרכישת הבית בו נתגורר ונגדל את ילדינו, אנו נדרשים לעבור בבנק ולחתום על הלוואה כבדה, הלא היא המשכנתא, הידועה לשמצה.

למה נטילת משכנתא מחייבת ליווי מקצועי?

משכנתא היא לא "עוד הלוואה" סטנדרטית. מדובר לרוב בסכומים שנעים בין מאות אלפי שקלים ועד יותר ממיליון, כאשר תשלומי המשכנתא צפויים להפוך לחלק בלתי נפרד מחייהם של הלווים למשך עשרות שנים. לכן חשוב מאוד להבין היטב מה המשמעויות הנלוות לנטילת ההלוואה בתנאים המוצעים לנו, עוד לפני שחותמים על משכנתא.

תחום המשכנתאות הינו עולם מושגים רחב וסבוך, וישנם רכיבים רבים שחשוב להכיר ולקחת בחשבון כאשר בוחרים מסלול משכנתא. מכאן שנדרש ליווי בלקיחת משכנתא בכל הנוגע לנושא המימון, תמהיל המשכנתא ומכלול התנאים שהגופים המלווים דורשים מן הלווים לעמוד בהם, על מנת שהבקשה למשכנתא בכלל תאושר.

מה יועץ משכנתאות עושה בעצם?

כאשר אתם פונים ליועץ משכנתאות לטובת ליווי בלקיחת משכנתא – תפקידו של יועץ המשכנתאות שלכם הוא לבחון את כל תנאי העסקה בעיניים מקצועיות: החל ממחירם של הבית או הדירה שברצונכם לקנות, דרך שיעור ההון העצמי העומד לרשותכם, ועד גובה המשכנתא שתידרשו לקחת, אם בכלל.

בשלב הבא, מומחה המשכנתאות לרוב יפנה לכמה מן הבנקים למשכנתאות על מנת לקבל הצעות למשכנתאות עבורכם על פי הסכום שהגדרתם לו, יכולת ההחזר החודשית שלכם, ההכנסה הפנויה שלכם, היציבות התעסוקתית שלכם וכן הלאה.

כיצד יועץ משכנתאות יכול לעשות לכם סדר בנושא של לקיחת משכנתא?

כאשר זוג בוחר ליטול על עצמו משכנתא ובפרט כאשר מדובר ברכישה של נכס ראשון, הוא לא תמיד מודע לכל המשמעויות הפיננסיות של החלטתו לטווח הרחוק. ראשית, גובה ההחזר החודשי של המשכנתא עשוי להכביד מאוד על הלווים, עד כדי רמה של פגיעה ממשית באיכות החיים שלהם.

שנית, חשוב להכיר בכך שיכולת ההחזר והצרכים של זוג טרי, עשויות להשתנות מקצה לקצה בעתיד הלא רחוק, בעקבות ההחלטה להקים משפחה, או בעקבות שינויים בתחום התעסוקתי. לכן כאשר מתכננים לקחת משכנתא, חשוב לנסות ולצפות מראש מגוון תרחישים אפשריים ולהיערך בהתאם.

מה היתרון בפניה לייעוץ מקצועי בתחום המשכנתאות?

בכוחו של איש מקצוע מתחום המשכנתאות, לבצע השוואה מושכלת של ההצעות למשכנתא שנאספו עבורכם מול הגופים המלווים השונים, ולבחור את ההצעה המתאימה והכדאית ביותר עבורכם, באופן שיפחית במידה ניכרת את רמת הסיכון שתיטלו על עצמכם עם נטילת המשכנתא.
בנוסף, אחד מן היתרונות היותר משמעותיים שמומחה למשכנתאות יכול להציע לכם, הוא האפשרות להפחית עבורכם את סכום העמלות והריביות שהגוף המלווה יגבה מכם במסגרת החזרי המשכנתא.

בשורה התחתונה

כאשר אתם פונים לקבלת ייעוץ מקצועי ממומחה בתחום המשכנתאות, אתם מעניקים לעצמכם שקט נפשי, מתוקף כך שהאדם שמלווה אתכם בתהליך נטילת המשכנתא, בקיא בתחום, ויכול להביא לידיעתכם את כל ההשלכות האפשריות של סוג המשכנתא שתבחרו לקחת.

איש מקצוע מיומן מתחום ייעוץ המשכנתאות ידע לצייר לכם תרחישים שונים על סמך מצבכם הכלכלי הצרכים וסדרי העדיפויות שלכם, על מנת שתוכלו לבחור את תמהיל המשכנתא הנכון עבורכם מבלי להעמיס על עצמכם התחייבויות כבדות מדי בהווה או כאלו שלא תוכלו להתמודד עימן בעתיד.