קניית דירה ללא הון עצמי
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 27.07.2020

על החזר המשכנתא וכל מה שקשור בו

Rate this post

מה זה החזר משכנתא? וכיצד בוחרים את המסלול שבאמצעותו תוכלו להחזיר לבנק בכול חודש את הסכום המתאים לכם ביותר? אם אתם נמצאים בתהליך רכישת דירה ואתם רוצים לבצע את הבחירות הנכונות ביותר בתהליך – חשוב שתדעו כיצד מחשבים את ההחזרים החודשיים אותם תצטרכו להחזיר לבנק לאחר לקיחת ההלוואה. 

לקיחת משכנתא היא צעד גדול מאד אך שכיח יחסית בקרב אנשים שרוכשים נכס במדינת ישראל. בישראל, רבים הזוגות הצעירים שצריכים לקחת משכנתא לרכישת דירה ובכך מוצאים עצמם מנסים לבחור מסלול הלוואה נכון עם ריבית מתאימה והחזר חודשי שיוכלו לעמוד בו. יועץ משכנתאות מנוסה  יוכל לספק יעוץ מקצועי ובחירת דרך המימון במתאימה עבור הלווים, בעוד שהיועץ יעזור לבחור במסלול ההלוואה הנכון ובה בעת יספק פרטים ממשיים וברורים אודות ההחזר החודשי שידרשו הלווים להחזיר לבנק. 

תוכן העניינים

חישוב ההחזר החודשי – למה זה חשוב?

כאשר לוקחים הלוואה ענקית לרכישת דירה חשוב לדעת את הסכום המדויק אותו יש להחזיר לבנק בכול חודש או בסיום תקופת ההלוואה. הבנקים המסחריים מציעים ללווים מסלולים מסוגים שונים שמכילים ריביות בגבהים שונים, שיטות מסוימות להצמדת הריבית, תקופות הלוואה משתנות, תנאים ושאר פרטים שחשוב להכיר. כול אלה משפיעים על הסכום בטוטאל וגם על גובה ההחזר החודשי שיועבר לבנק ע"י הלווה. בשל כך חשוב להכיר את תנאי ההלוואה ואת הפרמטרים השונים. במקרים רבים הבנק ימסור ללקוח תמהיל משכנתא עבור כל מסלול שהוא מציע. בין היתר בכול מסלול תפורט שיטת ההחזר החל מהחזר בריבית צמודה/ ע"פ לוח סיליקון/ החזר במט"ח/ וכולי. 

כיום יש שלוש דרכים נפוצות להחזר הלוואה: הראשונה היא החזר בסכום קבוע בכל חודש, השנייה היא החזר בסכום משתנה בכול חודש, והשלישית היא החזר חד פעמי בתום תקופת ההלוואה. ההלוואות כוללות גם ריבית וקרן הצמודות לסכום החודשי שיש להחזיר לבנק והן משתנות לפי המסלול והתנאים שנבחרו. 

בחירה הדרך הנכונה לקבל מימון ובמסלול הנכון אינה קלה משום שלוחות כמו לוח שפיצר הן דבר שמשתנה בהתאם לכלכלה העולמית, בעוד שריביות וקרן גם כן משתנות וגדלות בדרך כלל בסוף תקופת הלוואה. בשל אי הוודאות רבים בוחרים בייעוץ פיננסי מקצועי כדי לבצע את הבחירה הנכונה ביותר. 

כיצד בוחרים מסלול נכון?

מי שמתחיל או נמצא בתהליך רכישת דירה, יודע כי יש לא מעט מושגים, מסמכים, בירוקרטיה ושאר פרוצדורות שיש לעבור עד לקניית הדירה המיוחלת. כדי להקל בתהליך מומלץ לבחור יועץ משכנתאות מעולה שיוכל לכוון אתכם לדרך הנכונה. בחירה ביועץ פיננסי טוב תספק חסכון משמעותי בעלויות תוך התאמה של מסלול מימון נכון המתאים ליכולות שלכם. בכך רבים מתמודדים עם בירוקרטיה ומשא ומתן מול הבנקים, כאשר הכול נעשה באמצעות חברות ייעוץ טובות ומקצועיות.