יועץ משכנתאות פרטי
כותב: מנהל
פורסם ב: 22.03.2024

תפקידו של יועץ משכנתאות פרטי ולמה כדאי לשכור את שירותיו

Rate this post

תהליך לקיחת משכנתא יכול להיות תהליך ארוך, מייגע ולעיתים אף מסובך.

יכול מאוד להיות שאתם מבינים בתחום ומתנהלים בצורה כלכלית נכונה ומחושבת, ויכול להיות שאתם סומכים על הבנק שלכם שייתן לכם את התנאים הטובים ביותר, אבל כמו בכל תהליך מקצועי- כדאי ומומלץ להעזר באיש מקצוע, ובמקרה שלנו- ביועץ משכנתאות.

לא נספר לכם למה לא כדאי לכם ללכת לבד או למה לא לסמוך על הבנק, אבל כן ניתן לכם את כל הסיבות לשכור את שירותיו של יועץ משכנתאות פרטי!

תוכן העניינים

הרבה יותר ממשכנתא

ההבדל העיקרי והמשמעותי בין יועץ משכנתאות מטעם הבנק לבין יועץ משכנתאות פרטי הוא שהבנק דואג קודם כל לבנק והיועץ הפרטי דואג קודם כל ללקוחות.

היועצים במרכז המשכנתאות ליוו מאות זוגות וסייעו להם לקבל את המשכנתא המתאימה עבורם בתנאים הטובים ביותר, שסביר להניח שלא היו משיגים באופן עצמאי.

הרבה זוגות שמתכננים לקחת משכנתא אמנם מבצעים סקר שוק והשוואת מחירים בין הגופים הלווים ותנאים בין המסלולים השונים אבל בסוף משלמים משכנתא גבוהה.

הסיבות העיקריות הן חוסר ההכרות עם תנודות השוק, התנהלות הבנקים ויכולת לחשב את כל הנתונים הפיננסיים לכדי בחירת משכנתא שתחסוך אלפי שקלים.

אז למה לוותר על שירות שלא רק משיג לכם משכנתא אלא גם שקט נפשי וחיסכון כספי?

כמעט כל מי שלוקח משכנתא לוקח אותה לטווח זמן של כמה שנים, ובשנים האלה בעיקר חשוב שיהיה לכם שקט נפשי וביטחון כלכלי.

במרכז למשכנתאות אנחנו מציעים תכנון פיננסי בהתאם לנתונים שלכם, ייעוץ בבחירת הגוף המלווה ומסלול המשכנתא המתאים ביותר וליווי מקצועי אישי וצמוד שכולל השגת התנאים הטובים ביותר עבורכם מול הגוף שתבחרו לקחת אצלו את המשכנתא.

אנחנו מבינים את הצרכים שלכם, מכירים את השוק ויודעים לשלב את כל הנתונים בכדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר תוך התמקדות באינטרסים שלכם.

איך מתבצע התהליך של ייעוץ משכנתאות באופן פרטי?

בשלב הראשון של הייעוץ מתבצעת פגישה אישית במשרדינו בה אנחנו קודם כל מכירים. חשוב שנגע מי אתם, מה המצב המשפחתי שלכם והתוכניות העתידיות, מהם הרצונות והצרכים שלכם. לאחר מכן עוברים לנתונים הפיננסיים- עלות הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש, גובה ההון העצמי שברשותכם ויכולת ההחזר החודשית שלכם.

אנחנו עושים השוואה בין המצוי לרצוי ומסייעים לכם לבנות תמהיל משכנתא מותאם לצרכים וליכולות שלכם שיענה גם על הרצונות שלכם. כמו כן אנו דואגים לתאם ציפיות ולהסביר את תהליך לקיחת המשכנתא.

בשלב השני בתהליך הייעוץ אנחנו מתחילים לחסוך לכם זמן, התעסקות מיותרת והרבה כאב ראש!

אנחנו פונים אל הגופים השונים הרלוונטיים ואל הבנקים בכדי לבדוק מי יכול להציע לכם את התנאים הטובים ביותר. אתם לא צריכים בכלל להתעסק מול המערכת הבנקאית!

בשלב השלישי אנחנו מקבלים את האישור העקרוני למשכנתא מהבנקים (ובמקרים מסוימים גם מגופים חוץ בנקאיים) אליהם פנינו ועכשיו מתחיל החלק בו אנחנו הכי נדרשים ולמזלנו ולמזלכם- גם הכי טובים!

בשלב הזה מתחיל משא ומתן מול הבנקים השונים בכדי לקבל את ההצעה האופטימאלית והטובה ביותר עבורכם.

אנחנו יודעים כיצד המערכת הבנקאית פועלית ואיפה ומתי אפשר ללחוץ או להתמקח בכדי לשפר את ההצעה.

השלב הרביעי והאחרון בתהליך לקיחת המשכנתא  הוא השלב המשמח בו אפשר לנשום לרווחה וזה השלב בו אנחנו נפגשים בבנק על מנת שאתם תוכלו לחתום על הניירת הרלוונטית ולקבל את המשכנתא המיוחלת. 

כפי שציינו בהתחלה, לקיחת משכנתא יכולה להיות תהליך ארוך ומייגע ומעורבת בו לא מעט בירוקרטיה, גופים שונים עם חוקים שונים, השגת מסמכים, חתימה על מסמכים, הגעה לפגישה ועוד פגישה ועוד פגישה….

תפקידו של יועץ משכנתאות פרטי הוא להוריד מכם את הלחץ ואת העומס ולחסוך עבורכם את ההתעסקות מול הבנקים לאורך כל התהליך.

היתרונות בשכירת שירותיו של יועץ משכנתאות פרטי:

אם לא הצלחנו לשכנע אתכם עד עכשיו, סיכמנו עבורכם את היתרונות העיקריים של יועץ משכנתאות פרטי:

  1. הכרות עם המערכת הבנקאית וקשרים עם אנשי מקצוע בתחום שמאפשרים להשיג תנאים אופטימאליים ובהמשך לבדוק כדאיות של מיחזור משכנתא.
  2. הכרות עם השוק – הידע והניסיון ביחד עם ההימצאות בשוק המשכנתאות מסייעים בקבלת החלטות מושכלות ונכונות יותר.
  3. יכולת משא ומתן מול נציגי הבנק אשר פועלים משיקולי רווח ובחירת מסלולי המשכנתא אשר יחסכו לכם אלפי שקלים. יכולת הניתוח המדויקת של תנאי המשכנתא המוצעים בכל מסלול ודרך כל אחד מהגופים מאפשרת התאמה אישית בתנאים הטובים ביותר
  4. חיסכון בזמן, בירוקרטיה, התעסקות מעייפת, כאב ראש, עצבים וגם כסף, לפעמים הרבה מאוד כסף.
  5. שקיפות ודיווח לאורך כל התהליך – פירוט של כל שלב בתהליך, העברת כל המידע וליווי בכל שלב- כל אלה מספקים לכם ביטחון ושקט נפשי.
  6. תכנון פיננסי אשר מתחשב בתנאים הנוכחיים ובשינויים עתידיים כולל תנודות בשוק, שינויים בהכנסות שלכם או כל גורם אשר עלול לייקר את המשכנתא. הצעת פתרונות פיננסיים שהם הרבה יותר מלקיחת משכנתא ויאפשרו התנהלות כלכלית עתידית טובה יותר

 

הליווי של יועץ משכנתאות פרטי לא נגמר עם קבלת המשכנתא:

נכון, לאחר שקיבלתם את המשכנתא ורכשתם את בית החלומות שלכם סביר להניח שכבר לא תצטרכו את שירותיו של יועץ המשכנתאות שליווה אתכם לאורך כל התהליך (למרות שתמיד תוכלו להזמין אותו לקפה במטבח החדש!). אבל הרבה דברים יכולים לקרות בעתיד הרחוק וגם בטווח הזמן הקרוב.

אולי בעתיד תצטרכו איחוד של הלוואות תחת המטריה של המשכנתא? או שאולי ישתלם לכם לבצע מיחזור משכנתא בעקבות שיפור תנאי השוק? ואולי תרצו לקחת משכנתא הפוכה? גם אם ביצעתם תכנון מדויק לפני שלקחתם את המשכנתא הראשונה שלכם, ישנם הרבה גורמים אישיים וסביבתיים שיכולים לשנות את כל התמונה.

במקרה שכזה תצטרכו לפנות שוב אל הבנק ולהתחיל שוב תהליך זהה או דומה ולכן כדאי ומומלץ לפנות בשנית אל אותו יועץ משכנתאות שנעזרתם בו בפעם הראשונה.

ההכרות שלו אתכם וליווי תהליך לקיחת המשכנתא הראשונית ביחד עם ההימצאות התמידית בשוק המשכנתאות בשילוב יכולת ניתוח הנתונים הנוכחיים תבטיח לכם את הפתרון הפיננסי המותאם עבורכם.

קניית נכס מתחילה הרבה לפני החישובים של הנתונים והפנייה לבנקים. היא מתחילה כאשר אתם חולמים על הבית שאתם רוצים, על העתיד המשותף שלכם, על הרצונות שלכם ביחד ולחוד.

לאחר מכן מתחיל החלק הפחות כייפי אבל הריאלי והוא לכתוב את כל הנתונים ולהתחיל את החישובים והתוכניות.  יועץ משכנתאות תפקידו לפשט את התהליך ולסייע לכם להשיג את המשכנתא הנכונה ביותר עבורכם.