יועץ משכנתא עוזר לזוג
כותב: מנהל
פורסם ב: 24.03.2024

איך בוחרים יועץ משכנתאות מומלץ ומה כדאי לבדוק לפני שכירת שירותיו?

Rate this post

המשכנתא היא ההלוואה הגדולה והמשמעותית ביותר שאנשים נוטלים במהלך החיים ולכן רבים פונים

לקבלת ייעוץ משכנתא מיועץ משכנתאות מומלץ שילווה את התהליך. בעידן של האינטרנט והמדיה החברתית מאוד

קל למצוא שמות של הרבה מאוד יועצי משכנתאות, אבל איך בוחרים ביניהם? איך מוצאים יועץ

משכנתאות מומלץ שיבטיח (וגם יספק) תכנון, ייעוץ וליווי אישי עד קבלת המשכנתא ואף לאחר מכן?

אנחנו במרכז המשכנתאות פה בשביל לעשות לכם סדר.

תוכן העניינים

תכנון, ייעוץ וליווי אישי של יועץ משכנתאות מומלץ עד לקבלת המשכנתא:

המשכנתא היא אמנם הבטוחה הנוחה והיעילה ביותר לרכישת נכס אבל היא גם בטוחה מורכבת ובחלק מהמקרים מורכבת מאוד עד בעייתית (אך אפשרית!).

עלות הרישום והביצוע של המשכנתא גבוהה יותר מעלות הרישום והביצוע של בטוחות אחרות מהסיבה שהיא כוללת גם שמאות, הוצאות משפטיות, הוצאות פתיחת תיק וגם מחייבת את הלווים לקחת גם ביטוח משכנתא ייעודי הכולל בתוכו ביטוח חיים וביטוח של הנכס.

לכל אלה מתווסף גם טווח הזמן שכן אם מדובר במשכנתא ארוכת טווח הנפרשת לאורך שנים, ייתכן ומחיר ההלוואה יעלה באופן ניכר, וכל הבדל ושינוי בריבית עלול לגרום להתייקרות משמעותית של הסכום הסופי אותו יש לשלם על הנכס שרוכשים.

כאן נכנסת החשיבות הרבה בקבלת תכנון, ייעוץ וליווי אישי עד לקבלת המשכנתא וגם לאחר קבלתה.

וזו בדיוק המומחיות שלנו במרכז המשכנתאות. החברה שלנו מתמחה בתכנון, בייעוץ ובליווי אישי עד לרגע קבלת המשכנתא וגם לאחריה אם תצטרכו. עם שנים של ניסיון ועשרות אלפי לקוחות שכבר נהנים בביתם החדש אנחנו סוללים עבורכם את הדרך לנכס משלכם שעובר דרך משכנתא מותאמת עבורכם. 

לכל אחד ואחת שרוצים לרכוש נכס יש יכולת כלכלית שונה , כל אחד מגיע עם גובה הון עצמי אחר ואת הנתונים האלה יש לחבר יחד ולשכלל לכדי סכום וזאת במטרה לקביעת התקציב העומד בפני הלווים לרכישת הנכס שהם מעוניינים לרכוש.

זה כלל לא משנה אם מדובר בנכס למטרה של מגורים או בנכס למטרה של השקעה, כיום אף מתאפשר לקחת הלוואת משכנתא לצרכים אחרים, אך בכל מקרה ומקרה יש לקחת בחשבון את הנתונים הספציפיים של הלווה. ביחד עם נתונים אלה נכנסים לחישוב גם גובה הנכס שהלווים מעוניינים לרכשו ובדיקת ריאליות וכדאיות של רכישות אותו הנכס.

וזוהי רק נקודת הפתיחה של תחילת התהליך… לאחר שיש בידינו את כל הנתונים האלה, יש להחליט היכן הכי משתלם והכי כדאי לקחת את המשכנתא, אם בבנק ואם כן- באיזה בנק, אם דרך גוץ בנקאי אשר מאפשרים לקיחת משכנתא כגון חברות ביטוח וחברות אשראי למיניהן.

הדגש הוא על השגת המשכנתא הטובה ביותר שמתאימה לצרכים, לדרישות וליכולות שלכם עם ההחזרים הנמוכים ביותר ביחס לנתונים הכלכליים שחושבו ושיהיו יציבים לאורך זמן. נשמע מסובך? מייגע? מפחיד? לא עבורנו!

ליועצים שלנו יש את הזמן, הניסיון, הקשרים וגם יחסי אנוש מצוינים ומקצועיות ברמה גבוהה שמאפשרת לנו לנהל עבורכם משא ומתן מול הבנקים, חברות האשראי ושאר הגופים הבירוקרטיים שעלולים להקשות או להאט את התהליך.

אז למה בעצם לקחת משכנתא דרך יועץ משכנתאות ולא ישירות דרך הבנק?

נכון לשנת 2023 בישראל פועלים 12 בנקים (לא כולל בנקים זרים), וסביר להניח שלכל אזרח ישראלי יש לפחות חשבון בנק אחד פעיל באחד מהבנקים הרשומים.

באופן כללי כל הבנקים מספקים את אותם השירותים ובשנים האחרונות משקיעים בעיקר בשירות לקוחות- מתן מענה מהיר לצורך טיפול בתלונות ופתרון בעיות, פגישות עם בנקאים, שירותים באפליקציה, מוקד טלפוני פעיל ואף מענה על ידי בוט, כל אלה על מנת למשוך אליהם עוד לקוחות ולשמר אותם בבנק עצמו. 

הבנק, בהגדרתו, הוא מוסד פיננסי אשר עיקר העיסוק שלו הוא טיפול ותיווך בכסף, ועל השימוש בכסף הוא גובה מחיר- שהיא הריבית המוכרת לכולנו.

הבנק גם עוסק במתן הלוואות לאלה הזקוקים לסכום כסף שאין בידם להשיג באופן מידי כגון משכנתא לצרכי רכישה של נכס. השורה התחתונה היא שהבנק מעוניין לייצר רווח עבור הבנק עצמו וזאת הוא עושה, בין היתר, על ידי מתן הלוואות כגון משכנתא, לכן, גם אם יועץ המשכנתאות של הבנק יבוא לקראתכם ויסייע- הבנק הוא מי שעומד בראש מעייניו ובראש סדרי העדיפויות שלו.

עבור כל אחד מיועצי המשכנתאות של המרכז למשכנתאות הלווים הם אלה העומדים בראש מעיינינו ובראש סדרי העדיפויות שלנו והתפקיד שלנו הוא לתווך ביניכם לבין הבנק בו אתם מעוניינים לקחת משכנתא, להעביר לכם את המידע בצורה ברורה ומסודרת ולנהל משא ומתן עם הבנק המלווה על מנת להשיג עבורכם את התנאים הטובים ביותר.

כלקוחות מן המניין יתכן ויש לכם תנאים טובים בבנק וקשרים עם דרגים גבוהים אבל בכדי להשיג משכנתא טובה יש צורך ביועץ משכנתאות שמכיר את התחום, מכיר את התנהלות הבנק ואת השפה המקצועית ובעיקר-דואג לכם. 

כיצד תהיו בטוחים שאכן מצאתם יועץ משכנתאות מומלץ ומקצועי?

בכדי להיות בטוחים שאתם מקבלים שירות מיועץ משכנתאות מקצועי, בעל תודעת שירות , ידע וניסיון בתחום, סביר להניח שהתחלתם לברר ולשאול לגבי יועץ משכנתאות מומלץ.

תרשו לנו לומר לכם שלא מספיק לקבל טלפון של קרוב משפחה שרק נכנס לתחום או את הנייד של הבן של השכנה בגלל שאתם מכירים והוא יעשה לכם מחיר טוב ואפילו לא אוטומטית לסגור עם יועץ המשכנתאות שהחברים שלכם בדיוק סיימו איתו תהליך.

בכדי להיות בטוחים שאתם סוגרים ייעוץ עם יועץ משכנתאות שבאמת יעשה את התפקיד שלו על הצד הטוב ביותר, כל מי שמספק לכם שם של יועץ משכנתאות מומלץ בקשו ממנו שיענה לכם לפי ארבעת הפרמטרים הבאים:

  1. איכות הייעוץ שקיבל מאותו יועץ –  האם היה בעל ידע רב בתחום? האם ידע להסביר בצורה מקצועית את התהליך ולנהל אותו כמו שצריך? חשוב לשכור את שירותיו של יועץ שמכיר היטב את תחום המשכנתא, את ההתנהלות של הבנקים ושל שאר הגופים הבירוקרטיים שתאלצו להתמודד איתם בתהליך לקיחת המשכנתא.
  2. הוגנות המחירים – האם הוא גובה סכום מאוד נמוך ואם כן מדוע? האם תהיה תוספת לעלות במקרים מסוימים? האם הוא גובה סכום מאוד גבוה ואם כן האם זה משתלם? בתחום ייעוץ המשכנתאות, כמו בכל תחום, יש טווח מחירים שנהוג לקחת על השירות. בדקו שאכן אותו יועץ גובה מחיר סביר בהתאם למה שהוא מבטיח בתמורה.
  3. יחס אישי – האם הוא סבלני? זמין לשאלות ויודע לענות עליהם בצורה ברורה? אחד הפרמטרים החשובים ביותר שכן אתם מפקידים בידי אותו יועץ את ניהול המשכנתא שלכם ואתם חייבים לדעת שאתם בידיים טובות. חשוב שתהיו בטוחים שאותו יועץ רואה את טובתכם כדבר העיקרי ודואג לכם לאורך כל התהליך, זמין עבורכם ומסביר בסבלות ובאופן ברור כל שלב בתהליך.
  4. עמידה בזמנים – האם הוא עומד בזמנים שהוא מציב ? האם הוא חוזר אליכם בזמן שהבטיח? האם הוא מעדכן אם יש עיכוב בזמנים של תהליך כלשהו? עמידה בזמנים אמנם לא תלויה אך ורק ביועץ עצמו אבל מתוקף תפקידו עליו לעדכן אתכם על כל עיכוב או שינוי בזמנים וכמובן לעקוב אחר השינויים.

מהם היתרונות של שכירת השירותים של יועץ משכנתאות מהמרכז למשכנתאות?

  1. חיסכון בזמן – היתרון הראשון והמשמעותי ביותר בשכירת שירותיו של יועץ משכנתאות הוא החיסכון בזמן שלכם. התהליך של לקיחת משכנתא הוא תהליך ארוך ומייגע שבו אתם נדרשים למלא מסמכים, להגיע לפגישות, לגשת לבנק, לבצע משא ומתן עם גופים שונים ועוד… יועץ משכנתאות מפנה את הזמן שלכם עבורכם ומזרז את התהליך.
  2. חיסכון בכסף – מעבר לעובדה שקיימת המשוואה הפשוטה של זמן=כסף, יועץ משכנתאות מומחה בתחומו ידע לבצע עבורכם את כל הפרוצדורות הבירוקרטיות שתחסוך לכם התעסקות מיותרת, טעויות שתעלנה לכם כסף וגם- יתמקח עבורכם וישיג לכם תנאים הרבה יותר טובים מאלו שהיתם משיגים בעצמכם וזה אומר- חיסכון של הרבה מאוד כסף.
  3. תכנון מקצועי – זוכרים את השלב הראשון בתהליך לקיחת המשכנתא? אותם נתונים פיננסיים הם הנתונים הראשוניים שיועץ המשכנתאות לוקח בחשבון אך במהלך התהליך צצים לא מעט נתונים נוספים וגורמים שעלולים להשפיע על התהליך- היכולת הפיננסית שלכם, מגמות בשוק הנדל"ן, שינויים במדד, עליית הריבית ועוד. יועץ משכנתאות מקצועי ידע לנהל את כל הנתונים בצורה פיננסית מקצועית.
  4. ליווי גם לאחר קבלת המשכנתא – יועץ המשכנתאות לא נעלם מיד עם קבלת המשכנתא. הוא מסייע לאורך כל תהליך רכישת הדירה וגם זמין לכם בהמשך במידה ותרצו לבצע פעולות כמו מיחזור משכנתא, לקיחת משכנתא נוספת או משכנתא הפוכה. הוא יודע לשלב את התכנון הפיננסי ביחד עם המשכנתא ולסייע לכם לדייק את הדרך במהלך כל תקופת המשכנתא.

המשכנתא, כפי שציינו בהתחלה, היא הלוואה גדולה, חשובה, ואפילו קצת מפחידה. בכדי להסיר מליבכם את רוב הדאגות ולהיות בטוחים שאתם מקבלים החלטות מושכלות ונבונות ובוחרים את תמהיל המשכנתא המתאים ביותר בתנאים הטובים ביותר, אל תתפשרו ופנו לקבלת ייעוץ מקצועי מיועץ משכנתאות של המרכז למשכנתאות.