לבדוק על מחזור משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 12.03.2020

9 הסיבות למה גם אתם חייבים לבדוק על מחזור משכנתא

Rate this post

המשכנתא נלקחת לתקופות של בין 20 ל30 שנה, כשלמעשה במועד החתימה אנחנו מקבעים את תנאי ההלוואה שילוו אותנו לשנים רבות. שוק המשכנתאות הוא דינמי מאוד, ומאופיין בשינויים רבים כל הזמן תוך כדי תנועה. דברים שרלוונטיים עבורנו היום, לא בהכרח יתאימו לנו בעתיד ולכן חשוב לבדוק אפשרויות לשינויים כל הזמן.

מחזור המשכנתא בעצם מאפשר לנו לבצע שינויים בהלוואה, באמצעות מחזור משכנתא תוכלו להגדיל או להקטין את ההחזר החודשי, ולהתאים את תנאי המשכנתא לצרכים החדשים שלכם.

אספנו עבורכם את 9 הסיבות לבדיקת מחזור המשכנתא:

 1. ירידת הריביות
  הריבית הממוצעת גם זאת הצמודה למדד נמצאת במגמת ירידה בשנים האחרונות, מה שאומר שלא משנה מה הריבים שקיבלתם בזמן שחתמתם על המשכנתא, היום למעשה תוכלו לקבל ריבית הרבה יותר נמוכה.
 2. שינוי המסלול בתנאים חדשים
  ישנה האפשרות עבורכם לבצע מחזור מלא או חלקי של מסלולי המשכנתא, בפועל סוגרים את ההלוואה הישנה ולווים את אותו הסכום בתנאים חדשים.
 3. השפעות הזמן 
  זוג ממוצע לוקח משכנתא בתחילת חייו, מה שאומר לעתים בהמשך חייו מצבם הכלכלי של בני הזוג ישתפר והתנאים שיקבל טובים יותר מאשר קיבל ביום החתימה, ואפילו תוכלו להגדיל את ההחזר החודשי במידה וזה נכון עבורכם.
 4. אפשרות להוזלה בהחזר החודשי
  ישנם משפחות שמתקשות לעמוד בהחזר החודשי עם השנים בעקבות סיבות רבות כמו הולדת ילדים, הורדה בשכר , ומחזור המשכנתא יכול לאפשר להם הורדה בסכום ההחזר החודשי.
 5. חסכון של עד מאות אלפי שקלים
  מחזור משכנתא חוסך לזוגות ויחידים רבים אלפי עד מאות אלפי שקלים בחיי המשכנתא כולה.
 6. אפשרות למעבר לבנק אחר
  מחזור המשכנתא יאפשר לכם אפילו לעבור בנק לבנק אחר, שייתן לכם הצעה טובה יותר, בתנאים טובים הרבה יותר שיובילו להפחתה בהוצאות המשכנתא.
 7. כאשר האינפלציה במשק גבוהה
  חלק מהמשכנתאות צמודות למדד מה שאומר שבכל עלייה ביוקר המחייה, עולה גם החזר המשכנתא. אם ההחזר שלכם באמת עלה- שווה לכם לבדוק אופציה של מחזור המשכנתא.
 8. במצב שיש לכם יותר כסף זמין ותרצו להקדים חלק מתשלומי החזר המשכנתא
  במידה ויש באפשרותכם מצב של פירעון מוקדם מומלץ לבדוק אם המשכנתא כוללת עמלת פירעון מוקדם, מחזור המשכנתא יכול להיות משתלם יותר והרווח יעלה של עלות עמלת הפירעון.
 9. גיל הלווה
  לווה צעיר משלם באופן טבעי ביטוח חיים בעלות נמוכה יותר מאשר אדם מבוגר, לכן חשוב לבדוק האם מחיר ביטוח החיים יעלה בעקבות המחזור והאם זה משתלם יותר.

למחזור נכון ותקין של המשכנתא מומלץ להיוועץ ביועץ משכנתאות מנוסה שמכיר את התחום לפרטי פרטים, ולמעשה יידע להבין את המשכנתא הקיימת ומה הכי נכון ומשתלם בעבורכם.

לסיום, המרכז למשכנתאות מורכב מצוות מקצוענים שידעו לבנות עבורכם את תמהיל המשכנתא החסכוני ביותר, וישיגו בעבורכם את הריבית המינימלית ביותר. בנוסף לכך, איחוד של כלל ההתחייבויות תחת משכנתא אופטימלית אחת תוך תכנון וחשיבה לזמן ארוך. והכי חשוב- תמיכה הכוונה וליווי צמוד לאורך כל חיי המשכנתא ללא עלות נוספת.