היערכות כלכלית בגיל מבוגר
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 26.07.2020

חשיבות חישוב משכנתא נכון ומדויק

Rate this post

עבור מרבית האנשים רכישת דירה/ בית פרטי או כל נכס אחר, תדרוש לקיחת הלוואה גדולה במיוחד מהבנק. הלוואה כזאת ידועה בשם 'משכנתא' והיא שונה במקצת מהלוואות אחרות, זאת מבחינת תנאים כמו משך פריסת התשלומים, גובה הריבית, התנאים לקבלת הסכום הדרוש וכולי. משכנתא היא הלוואה ענקית שלוקחים בעת רכישת נכסים, בעוד שהנכס האמור משועבד לבנק עד סיום החזרת ההלוואה. אם אתם נמצאים בתהליך של בחירת מסלול מימון מתאים לקניית דירה, ואתם קצת אבודים או רוצים לדעת במדויק כמה כסף תחזירו בסופו של דבר – ובמהלך תקופה ההלוואה – חשוב שתשמשו במחשבון משכנתא שיבצע עבורכם חישוב נכון ברור ונהיר.  

תוכן העניינים

איך אפשר להבין כמה תעלה המשכנתא שלכם?

רבים שלוקחים הלוואה גדולה לרכישת דירה, אינם מצליחים להבין או לחשב את הסכום הכולל שיחזירו לבנק, זאת לאחר ביצוע כלל התשלומים, החזרת הריביות העמלות ושאר התשלומים הצמודים לסכום הנדרש. בכך אנשים מגלים כי לאחר 20 שנים, 25 שנים, 30 או אפילו 35 שנים -הם שילמו סכום אסטרונומי על דירה או בית פרטי, מבלי לדעת עד כמה הסכום גבוה. חוסר הידיעה במקרה כזה אינו פוטר מעונש, כאשר העונש הוא השתעבדות במשך שנים אל הבנק ולעיתים ובמקרים קשים גם חוסר יכולת לעמוד בגובה ההחזרים החודשיים. בכול מקרה, מומלץ תמיד לקבל ייעוץ משכנתא לפני ביצוע כל מהלך ע"מ להבין כמה תשלמו דה פקטו – משמע בכל חודש וגם באופן כללי. 

סיוע של מחשבון משכנתא

לעיתים קל ופשוט יותר להשתמש במחשבון משכנתא על מנת לבצע חישוב משכנתא מדויק וברור. ברשת האינטרנט תוכלו למצוא מחשבונים חכמים שמסייעים לקבל מושג בסיסי לגבי העלות בטוטאל של מסלול מימון כזה או אחר. למחשבון אפשר להכניס את כול הפרמטרים הנחוצים לחישוב מדויק כמו: סכום הכסף שאתם לווים מהבנק. מספר השנים שבהן תחזירו את ההלוואה, סוג הריבית וכולי. המחשבון יציג בפניכם את עלות המשכנתא הטוטאלית, את הריבית שתשלמו בטוטאל ואפילו את הסכום שתחזירו על כל שקל שתקבלו מהבנק. בכך אפשר לבחון את ההצעה שקיבלתם באופן מפוכח יותר. כדי לבצע החלטה נכונה וסופית מומלץ להתייעץ עם מומחים במשכנתאות שידאגו לכוון אתכם אל ההחלטה הנכונה. 

כיצד בוחרים חברת ייעוץ?

כאשר אתם מחפשים יועצי משכנתאות מומחים בחרו אנשי מקצוע שמכירים את המערכת הבנקאית מבפנים, אשר מומחים בתחום הפיננסיים והמשפטים ובחרו יועצים שיכולים לדאוג לאינטרסים שלכם בלבד. בחירה בחברה טובה תאפשר לבחור במסלול הנכון ולהוזיל בכך משמעותית בעלויות. בין היתר מספקים המומחים ייעוץ פיננסי יעיל, תכנון כלכלי נכון ובחירת הדרך שבה אפשר לרכוש נכס ולעמוד בהחזרים בצורה טובה, שגם תאפשר "אוויר לנשימה". אז רגע לפני שמבצעים כול החלטה – כדאי לעצור לרגע, לבחון את הנתונים ולבצע בחירה נכונה, מושכלת וטובה.