7 טיפים לדירה בתנאי מימון
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 24.03.2020

טיפים לרכישת דירה בתנאי מימון

Rate this post

רכישת דירה היא עסקה שמערבת סכום גדול מאד של כסף, סביר להניח שזה סכום הכסף הגדול ביותר שאזרח ממוצע מן השורה יתעסק בו במהלך חייו. ברוב המקרים, למעט לאזרחים בודדים בלבד – לשום אדם אין את סכום הכסף הנדרש לשם קניית דירה בצורה נזילה בחשבון הבנק והוא יצטרך לקבל לסכומי כסף מסוימים מגופים שונים על מנת להגיע לסכום הדרוש שזהו מחירה של הדירה. כאשר מדברים על תנאי מימון – מתכוונים להתאמה אישית של אפשרויות המימון לכל אדם ואדם, שכן מה שמתאים לאחד לא בהכרח יתאים גם לאנשים אחרים וההתאמה האישית לכל אחד היא מה שיקבע אם אותו אדם יצליח לעמוד בהחזרים או שלא. אז אילו טיפים כדאי לקחת בחשבון לקראת לקיחת המשכנתא ובחירת תנאי המימון המתאימים והנוחים ביותר?

תוכן העניינים

90% מימון – נשמע טוב אך יש להיזהר!

מי שחושב שהוא רחוק מלהגיע לסכום הדרוש לקניית הדירה עלול להתפתות לפרסומים אודות מימון של 90% מהמשכנתא. אמנם מה שיידרש ממנו להשלים יהיה 10% מהסכום, ללא ספק יש סבירות גבוהה יותר שהוא אכן יצליח, אך מדובר בסיכון גדול מאד, שכן המשכנתא תהיה גבוהה מאד וכך גם ההחזר החודשי. יועצים מקצועיים ומומחים בעולם המשכנתאות יודעים כיום שמסלול מימון זה אינו מומלץ וגם הבנקים נוטים לאשר אותו פחות ופחות בשנים האחרונות. יהיו מקרים שבהם אפשר יהיה לקבל אישורים חריגים אך כאמור – אין זה מומלץ כלל וכלל.

חישוב מראש של הוצאות נוספות

כל ההתעסקות עם המשכנתא לא מתחילה ומסתיימת בסכום המשכנתא בלבד ומדובר במלכודת שלא מעט אנשים נופלים בה. עמלות רבות בדרך, שכר לעורכי דין ו/או רואי חשבון, ביטוח חיים וביטוח משכנתא, שכר ליועץ המשכנתא שמסייע ללקוח – כל אלה עלויות נוספות שיכולות להצטבר לכדי כמה אלפי שקלים וחייבים לקחת אותן מראש על מנת לדעת בדיוק כמה תעלה לקיחת המשכנתא ועל מנת להימנע מהפתעות בסיום התהליך. חשוב מאד לבצע רישום מדויק של כל הוצאה והוצאה, בין אם היא חד פעמית ובין אם היא תהיה קבועה לאורך שנות החזר המשכנתא. רק כך נכון להתכונן ולבצע חישובים.

תנאי מימון – המחיר למשתכן

מדובר בעסקאות מיוחדות במינן שמתאימות ומיועדות אך ורק עבור מי שזכה בהגרלות של המחיר למשתכן אשר נערכות מפעם לפעם בכל רחבי הארץ. מדובר בדירות חדשות שהבעלות עליהן תעבור הישר מהבנייה של הקבלן, זאת במחירים אטרקטיביים ונמוכים באופן משמעותי מהמחירים של דירות דומות בשוק החופשי. תנאי המימון יהיו מיוחדים ויתאימו למחיר שעל הזוכים לשלם. באופן כללי אפשר לומר שמדובר בתאנים כדאיים ואטרקטיביים, שכן שיעור המימון מחושב על פי שווי הדירה בשוק החופשי ולא על פי מחירה בפועל בהגרלה של המחיר למשתכן ולכן מדובר על שיעור מימון גבוה ונוח מאד שמאפשר הקלה משמעותית בהתנהלות הכלכלית של הזוכים בהגרלה.

ייעוץ משכנתא מקצועי צמוד

את תנאי המימון הטובים ביותר עבור כל לווה ולווה יכול השיג מי שנחשב לאיש מקצוע בתחום, מכיר היטב ולעומק את שוק המשכנתאות ויידע לבצע חישובים וסימולציות עבור כל לקוח בנפרד. יועץ המשכנתאות חייב להיות חלק בתהליך ממש מן ההתחלה ולא מומלץ לוותר על השירות הזה, גם אם נדמה שהוא עולה כסף שאפשר לחסוך. בזכות יועץ משכנתאות מקצועי אפשר להשיג תנאים שבדרך כלל לא מוצעים ללקוחות מן הושרה, לקבל הקלות או הטבות ששמורות לאנשי מקצוע ובטווח הארוך לחסוך הרבה מאד כסף בהתאמה אישית מלאה ללקוח וליכולת ההחזר שלו.