מהן הלוואות בערבות המדינה?
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 24.06.2020

מהן הלוואות בערבות המדינה?

Rate this post

הלוואות בערבות המדינה הן הלוואות המיועדות לעסקים קטנים ובינוניים במדינת ישראל. מטרת ההלוואות הללו היא סיוע לצמיחת העסקים והרחבת התעסוקה במדינה. ההלוואות האלה תופסות חלק משמעותי מסך האשראי המוענק לעסקים הקטנים. 

תוכן העניינים

איזה הלוואה נחשבת להלוואה בערבות המדינה?

מדובר בהלוואות בנקאיות ארוכות טווח לכל דבר שמתקבלות מהבנקים שעובדים בשיתוף פעולה עם הקרן להלוואות בערבות המדינה. הבנקים שעובדים בשיתוף הם: בנק הפועלים, בנק מזרחי, בנק אוצר החייל ובנק מרכנתיל דיסקונט. הבנק הוא למעשה זה שמלווה ואחראי על טיפול בהחזרי ההלוואה מול הלווים.

המיוחד בהלוואות בערבות המדינה הוא שהבנק למעשה מקבל הבטחה מהמדינה ערבות על חלק עיקרי מסכום ההלוואה שהבנק מלווה לעסק מסוים. כלומר, הבנק מקבל ערבות על סך של בין 75 עד 90 אחוזים מסך כל ההלוואה, ואילו שאר הביטחונות מסופקות על ידי העסק בעצמו.

הבנקים מחוייבים להעניק הלוואה ששיעור הריבית שלה לא עולה על ריבית של פריים 3.5%+, והיא צריכה להיפרס על פני 5 שנים לפחות.

איך זה עובד?

מעוניינים בהלוואה בערבות המדינה? מדובר בהליך גיוס שהעסק צריך לעבור בהצלחה. הליך הגיוס הוא מעין תהליך בחינה מטעם המדינה והבנק המלווה, מעבר הבחינה מזכה אתכם בהלוואה. ראשית עליכם לעבור את תנאי הסף של הקרן. מטרתם של תנאי היא לסנן עסקים שאין להם סיכוי לסיים את תהליך הבחינה מול הקרן והבנק בהצלחה.

העיקרון המרכזי של תנאי הסף הוא כל עסק שנחשב לקטן או לבינוני ואין לו חובות לרשויות המסים ולבנקים יכול לבקש הלוואה בערבות המדינה. הבנקים מאוד אוהבים הלוואות בערבות המדינה מהסיבה הפשוטה שהמדינה מספקת להם ערבות כמעט מלאה להלוואה, והסיכון שלהם פוחת משמעותית.

מהם עיקרי התנאים להלוואות בערבות מדינה לעסקים קטנים:

כאמור לעיל, להלוואה הערבות המדינה יש קריטריונים שעל הלווה לעמוד בהם. עליכם לדעתם כי ישנם כמה דברים עיקריים שעליכם לעמוד בהם על מנת להגיש בקשה להלוואה מהסוג הזה. להלן עיקרי התנאים:

סכום ההלוואה:

  • עסקים חדשים או עסקים בעלי מחזור שנתי של עד 6.25 מיליון שקלים, יקבלו הלוואה עד 500,00 שקלים.
  • עסקים עם מחזור שנתי של 6.25 מיליון שקלים ועד 100 מיליון שקלים, יקבלו הלוואה עד 8% מהמחזור.
  • יצואנים יקבלו הלוואה עד 12% מהמחזור.

הלוואות בערבות המדינה עם המרכז למשכנתאות

המרכז למשכנתאות הינה חברה לגיוס אשראי והלוואות למגזר הפרטי והעסקי. לקוחות החברה נהנים משירותי ייעוץ ותכנון פיננסי מתקדמים. החברה מספקת ללקוחותיה הלוואות בתנאים הטובים ביותר, תוך תכנון פיננסי מקצועי המותאים לצרכי הלקוח, עד להשגת היעדים הכלכליים שלו. 

בנוסף לכך, הלקוחות נהנים מתהליך מסודר העולל ייעוץ, ליווי ותמיכה לאורך כל חיי ההלוואה. מתעניינים בהלוואה בערבות המדינה? חייגו עכשיו למספר 058-540-9999 לתיאום פגישת ייעוץ ראשונית.