כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 28.02.2020

מהי משכנתא חוץ בנקאית?

Rate this post

רבים אשר מעוניינים לקבל הלוואה לרכישת דירה פונים באופן אוטומטי לבנק בו יש להם חשבון קיים. הבנק מצידו מספק ייעוץ בסיסי ללקוחות ומציע מספר מסלולי הלוואה שיכולים להתאים ללקוחות, תוך הצבת תנאים שונים ע"מ שיוכלו הלווים לקבל אישור עקרוני למשכנתא. עם זאת חשוב שכיום רבים בוחרים לפנות אל חברות חוץ בנקאיות כדי לבדוק איזה תנאי מימון קיימים לרכישת דירה ובכך מבצעים בחירה נכונה יותר שמתאימה לצרכים שלהם. בכך אפשר לבחור במשכנתא חוץ בנקאית ולא להיות תלויים בבנק. 

תוכן העניינים

אבל מה זה אומר 'חוץ בנקאי'?

משכנתאות חוץ בנקאיות מספקות אלטרנטיבה נוספת עבור אנשים שזקוקים למימון עבור רכישת דירה. משכנתא חוץ בנקאית אינה קשורה אל הבנק והיא מאפשרת קבלת מימון לרכישת דירה עבור מי שלא רוצה להיות תלוי בבנק או שאינו יכול לקחת את הסכום הדרוש מהבנק שלו. חברות פיננסיות, חברות אשראי, חברות חוץ בנקאיות, קרנות הון וכולי – כולם גופים שמציעים מימון לרכישת דירה והלוואות לדיור ומשכנתאות בתנאים שונים, זאת גם עבור מסורבי משכנתא או כול מי שרוצה לקחת את הסכום הדרוש באופן שיאינו קשור לבנקים. 

מה התנאים בבחירת משכנתא חוץ בנקאית?

מי שיבחר לקבל את המימון מחברות פרטיות ופיננסיות – ללא קשר לחשבון הבנק שלו – יוכל לבחור מימון תוך קבלת ייעוץ מקצועי. התנאים לקבלת הסכום הדרוש הם בדרך כלל הצגת בטחונות לעמידה בפירעון של ההלוואה. החברות ידרשו לראות כי ישנה הכנסה מסודרת וחודשית או עתידית שתסייע לפרוע את ההלוואה, כמו גם שהצגת תלושי שכר, הצגת דוחות על הכנסות ושאר מסמכים הכרחית במרבית המקרים. 

יתרונות של הלוואה חוץ בנקאית

מי שיפנה לחברות פיננסיות חוץ בנקאיות יוכל להנות מיתרונות רבים, כמו הלוואה למי שקיבל סירוב למשכנתא או סירוב לאישור עקרוני. הלוואה כזאת אינה קשורה בדרך כלל לחשבון כמו גם להגבלות או עיקולים שיש על החשבון. הלווים יכולים לקחת את הסכום הדרוש גם אם אין להם ותק בעבודה וגם במידה וההכנסות שלהם אינן גבוהות (מה שיכול להיות' דיל ברייקר' מבחינת הבנקים המסחריים). בין היתר, בשל התחרות על ליבו של הלקוח בבחירת מסלולי מימון אפשריים מציעות חברות חוץ בנקאיות תנאים נוחים יותר להלוואה כמו ריביות נמוכות יותר, פריסת תשלומים רחבה ושאר תנאים כמו אספקת הון עצמי דרוש כדי לקבל משכנתא או השלמת התקציב לרכישת דירה. בין היתר יוכלו הלווים לבחור בין מגוון רחב יותר של מסלולים לבחירה  מאלה שמציעים הבנקים ובכך להתחיל בתהליך רכישת דירה בקלות. 

כיצד מוצאים חברה חוץ בנקאית טובה? 

כיום לא חסרות חברות פיננסיות חוץ בנקאיות, בעוד שכול אחת תרצה למשוך אליה כמה שיותר לקוחות (בשל רווחים של ריבית קרן והצמדה). עם זאת חשוב לבחור יועץ משכנתא מקצועי שיוכל להציע תנאים מעולים ותשלומים נוחים. בדקו מה הצעדים שנוקטת החברה במקרה של קשיים בהחזר החודשי וחפשו המלצות אמיתיות ממכרים ואנשי מקצוע אמינים אודות חברת חוץ בנקאית לגיטימית ואמינה.