קובעים את גובה ההחזר החודשי
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 04.03.2018

מה יש לקחת בחשבון לפני שקובעים את גובה ההחזר החודשי

Rate this post

בתקופה בה מחירי הדיור נוסקים מעלה וגובה המשכנתאות מטפס בהתאם, הדבר שהכי מעניין את רוב לוקחי המשכנתאות הוא "כמה אצטרך להחזיר בכל חודש?"; מה שמעלה את השאלות כיצד בעצם נקבע גובה ההחזר החודשי של המשכנתא? האם יש משהו שאפשר לעשות כדי להקטין אותו? והאם בכלל כדאי לקבוע החזר מינימלי ולא יותר ממנו?

במקרה זה, התשובה לשאלות הללו היא עוד שאלות – אבל כאלה שעליכם לשאול את עצמכם רגע אחד לפני שאתם קובעים את גובה ההחזר החודשי:

מה יש לקחת בחשבון לפני שקובעים את גובה ההחזר החודשי

  • חישבו על המקצוע בו אתם עוסקים ועל מקום העבודה שלכם. האם אתם עובדים במקום יציב שאפשר להיות בטוחים שלא ייסגר בעתיד, והאם תרצו להישאר בו לעוד שנים רבות? האם יש סיכוי שתקבלו העלאה בשכר בעתיד? אם לא, עד כמה קשה יהיה לכם למצוא עבודה באותה רמת שכר במקום אחר?
  • חישבו על ההוצאות שלכם כיום, בטרם לקיחת המשכנתא. האם אתם יכולים לומר שאתם מתנהלים באופן נכון מבחינה כלכלית? האם אתם מצליחים לשים כסף בצד לטובת חסכונות, או בקושי סוגרים את החודש? אם כרגע אתם מתגוררים בשכירות, השתמשו בשכר הדירה החודשי כקנה מידה להחזר החודשי של המשכנתא.
  • האם יש לכם קרן השתלמות ו/או קופת גמל? האם צפויות לכם הכנסות גדולות באופן משמעותי בעתיד? לחלופין, האם צפויות לכם הוצאות גבוהות במיוחד?
  • ובעצם, מהי מטרתה של המשכנתא? האם אתם מחפשים דירה לטווח קצר או ארוך, להשקעה או למגורים? זו שאלה חשובה משום שהיא משליכה על האינטרס שלכם לשלם את הסכום המינימלי מדי חודש או למעלה ממנו – כך למשל מי שרוכש דירה להשקעה אולי ירצה לשלם דווקא כמה שיותר כדי לחסל את המשכנתא כמה שיותר מהר ולעבור לעסקה הבאה.

לסיכום

לקיחת משכנתא היא החלטה שיש לקחת בכובד ראש ולהגיע לרגע החתימה לאחר שביצעתם חשיבה מעמיקה. זכרו: אתם עומדים לקחת על עצמכם התחייבות לשנים רבות, ולכן אל תעגלו פינות ואל תשכחו לקחת בחשבון שום פרט, פן תיתקעו עם החזרים שתתקשו לעמוד בהם.