אילו בדיקות עורך הבנק
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 08.03.2020

אילו בדיקות עורך הבנק למשכנתא ומה זה אישור עקרוני ?

Rate this post

משכנתא היא הלוואה אשר משמשת לרוב לרכישה או לבניית בית, שיפוץ או שדרוג דירה קיימת או נכס להשקעה. המשכנתא ניתנת בתמורה לשיעבוד המבנה למלווה. התשלומים ייפרסו לאורך שנים וייצברו ריבית, מה שאומר שסך כל ההחזר שתשלמו יהיה גדול משמעותית מהסכום שתקבלו כהלוואה.

פריסת התשלומים לשנים רבות יכולה להשפיע על עתיד הלווה ולכן חשיבות רבה לתכנון נכון של המשכנתא. תכנון נכון יכלול הון עצמי, תזמון נכון והחזר חודשי שתוכלו לעמוד בו.  עליכם להבין במדוייק את כל הפרטים הקטנים כדי להימנע ככל האפשר מבעיות שעלולות לצוץ בעתיד הקרוב או הרחוק שלכם.

תוכן העניינים

הבנק יבדוק אותך

כמו שבטח הבנתם משכנתא זוהי הלוואה גדולה ומורכבת ולכן הבנק לא ייתן אותה כל כך בקלות, לכל בנק יהיו תנאים וציפיות משלו. עליכם להעביר לבנק את כל המידע הפיננסי הנדרש כמו תלושי שכר ופירוט חשבון הבנק. הוא בודק את היציבות הכלכלית שלכם ואת יציבות מקום העבודה בו אתם מועסקים. במקרים בהם מדובר בלווה עצמאי ולא שכיר, הבנק ידרוש אישור מרואה החשבון של הלווה, ואת הדוח השנתי לשנת המס האחרונה.

התנאי הבסיסי המשותף לכל הבנקים הוא ההון עצמי שצריך להספיק למימון של בין 25 ל50 אחוזים ממחיר הרכישה. בנוסף לכך, ההחזר החודשי לא יכול להיות יותר משליש ההכנסה נטו של הלווים וזה כדי למנוע בעיות בהחזר התשלום החודשי.

חשוב שתגיעו מוכנים לפגישה הראשונה בבנק כיוון שהתוצאה שלה תהווה אישור עקרוני לקבלת המשכנתא.

מהו אישור עקרוני למשכנתא ?

אישור עקרוני זה למעשה הסכמת הבנק להלוות את המשכנתא הנדרשת לאדם המבקש אותה. אם תקבלו את האישור העקרוני מהבנק תוכלו להשלים את תהליך הרכישה ולחתום על החוזה ולאחר מכן לחזור לבנק ולקבל את ההלוואה.

האישור העקרוני מקצר תהליכים ומאפשר חיפוש מדוייק יותר של נכס לפי היכולות הספציפיות של הלווה. הוא יראה מראש את גובה המשכנתא שיוכל אותו אדם לקבל, האישור יקנה ללווה תקופה בה הריבית הנקבעה מראש לא תשתנה, לא משנה אילו שינויים יתרחשו במשק.

ריבית המשכנתא

הריבית היא למעשה נתון נוסף וחשוב, יש האומרים החשוב ביותר אותו צריך לקחת בחשבון בזמן לקיחת המשכנתא ובעתיד. ישנם מספר מסלולי ריבית ובאפשרותכם לבחור על פי הצרכים והיכולות שלכם. המסלולים הם ריבית קבועה, ריבית צמודה קבועה או משתנה וריבית משתנה.

זכרו! כשאתם מחליטים על המסלול המתאים עבורכם עליכם לדעת ככל הניתן עד הפרטים הקטנים ביותר, בדקו איך מסלול הריבית ישפיע על ההחזר החודשי והכללי לאורך כל חיי המשכנתא שלכם. נכון שמדובר בשנים רבות ואנחנו לא יכולים לצפות מה יהיה איתנו, אך עלינו לנהוג במשנה זהירות ולמצוא את המסלול הבטוח ביותר עבורינו.

האם ניתן להפחית את הריבית ?

בהחלט! מדובר בנתון גמיש, להון העצמי תהיה השפעה רבה על גובה הריבית. ככל שההון העצמי שלכם יהיה גבוה יותר ככה תוכלו להפחית את הריבית מהסיבה שהסיכון של הבנק הוא נמוך יותר והסיכון שלכם הוא גבוה יותר. לעיתים עדיף לקחת מימון קטן נוסף ממקום אחר על מנת להגדיל את ההון העצמי ולהוריד את אחוזי המימון מהבנק.

לסיכום, תהליך לקיחת המשכנתא הוא מורכב ויש לו משתנים רבים. מומלץ להיוועץ במומחים בתחום בעלי ניסיון שימצאו לכם את  המשכנתא הטובה ביותר עבורכם ויתנהלו מול הבנקים.

המרכז למשכנתאות מעניק שירותי ייעוץ והכוונה עד שתגיעו למשכנתא המתאימה ביותר עבורכם, והכי חשוב הצוות שלנו ילדה ויתמוך לאורך כל חיי המשכנתא- ללא עלות נוספת!

לפגישת ייעוץ ראשונית בביתכם חייגו 03-633-1313 או השאירו את הפרטים ונציגינו יחזרו אליכם בהקדם