יועץ משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 19.08.2020

לקיחת משכנתא – מהי הדרך הטובה ביותר?

Rate this post

שוק המשכנתאות מציע מגוון עצום של מסלולי משכנתא, הדרך הטובה ביותר עבורכם היא מציאת המסלול הנכון ביותר עבורכם. איך תבחרו נכון ללא כל ידע מקדים? ריכזנו עבורכם את כל המידע אודות השלבים בתהליך, כמו גם חשיבות ייעוץ משכנתא מקצועי מאנשי מקצוע מהמובילים בישראל בתחום המשכנתאות.

תוכן העניינים

תהליך לקיחת משכנתא

ככל שתהיו יותר מודעים למה נדרש מכם בתהליך לקיחת המשכנתא, ככה תוכלו לבצע אותו על הצד הטוב ביותר. כל שלב בתהליך הינו קריטי וחשוב לבצע אותו בצורה נכונה.

השלבים בתהליך:

  • בשלב הראשון תמצאו את הנכס אותו אתם מעוניינים לרכוש, ותעריכו יחד עם שמאי את העלות שלו. לאחר שתמצאו את הנכס המיועד, תשלחו בקשה עקרונית, שזוהי הקשה הראשונית למשכנתא אותה תשלחו לבנקים השונים. עליכם לדעת כי תידרשו להגיש מסמכים המעידים על מצבכם הכלכלי וגובה השכר שלכם, כמו גם פרטים אודות הנכס המיועד לרכישה.

 

  • בשלב השני, השלב הקריטי ביותר בתהליך הראשוני- יהיה עליכם לבחור את תמהיל המשכנתא הנכון לכם. יועץ משכנתאות מקצועי ידע להתאים לכם את התמהיל המתאים ביותר, תוך שהוא לוקח בחשבון את כל הגורמים שיכולים להשפיע על עתידכם הכלכלי.

 

  • השלב השלישי מתייחס לפתיחת תיק המשכנתא ולרכישת פוליסת ביטוח. מדובר בשלב בו מתקיימת הסכמה בין הלווה לבין הבנק, ועל הלווה לספק לבנק מספר טפסים להמשך התהליך. הטפסים כוללים: הערכת שמאי, רישום והתחייבויות, ייפוי כוח לנוטריון וכל פוליסות הביטוח הקשורות במשכנתא שלכם. לאחר הגשת הטפסים תקבלו אישור להלוואה.

 

  • השלב הרביעי הוא השלב המרגש ביותר בכל התהליך, תקבלו אישור סופי מהבנק ותחתמו על התנאים של ההלוואה. סכום הקרן שלכם יועבר למוכר הנכס המיועד, והנכס יעבור לבעלותכם. לאחר השלב הרביעי תתחילו בעצם לשלם את ההחזר החודשי

עלויות נוספות למשכנתא

המשכנתא היא עסק יקר, ובנוסף להלוואה ולריביות ישנן עלויות נוספות שעליכם לקחת בחשבון. ראשית, הבנקים ידרשו מכם עמלה על פתיחת תיק, גובה העמלה הינו 0.25% מערך ההלוואה. בנוסך לכך, כאמור לעיל הבנק ידרוש מכם הערכת שמאי, שהיא כמובן גם בעלות.

עמלות נוספות שתידרשו לשלם הינן: עמלת רישום בטאבו, עמלת רישום המשכנתא על שמכם, עמלת ייפוי כוח של נוטריון, כמו גם עמלת הצהרת עורך דין על כך שאין לכם דירה נוספת ברשותכם.

ייעוץ משכנתא עם החברה המובילה בישראל

משכנתא היא תהליך מחייב בעל השלכות רבות על העתיד הרחוק והקרוב שלכם. התהליך בליווי צמוד של איש מקצוע, יועץ משכנתאות מנוסה יאפשר לכם למצוא את המסלול הטוב ביותר עבורכם, וגם מענה לשינויים עתידיים צפויים או בלתי צפויים במצבכם הפיננסי. 

המרכז למשכנתאות הינה חברת ייעוץ שהוקמה במטרה לאפשר לכם לחסוך עד מאות אלפי שקלים לאורך כל תהליך לקיחת המשכנתא, ולאורך כל חיי המשכנתא. לקוחות החברה נהנים משירותי ייעוץ בתחום המשכנתאות מאנשי המקצוע המובילים בישראל.

לייעוץ ראשוני ופרטים נוספים אודות תהליך העבודה הכולל ייעוץ, ליווי ושירותי החברה חייגו אלינו עכשיו למספר 03-633-1313 ונשמח לעמוד לשירותכם בכל עת, ולענות לכם על כל השאלות.