איך לבחור משכנתא אופטימלית?
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 17.07.2020

איך לבחור משכנתא אופטימלית?

Rate this post

הכרת היתרונות והחסרונות העומדים מאחורי מסלולי המשכנתא השונים היא חשובה. הבחירה שתבחר יכולה לחסוך לך אלפי דולרים במהלך המשכנתא שלך, ולהקל על החיים בהרבה בבית החלומות שלך.

בין אם אתה קונה בית או מנסה לחסוך כסף בתשלומים החודשיים שלך על ידי מימון מחדש, לנסות להעריך את כל אפשרויות המשכנתא שלך יכול להיות מאתגר. גם אם תחליטו כי אי הוודאות של משכנתא בשיעור מתכוונן אינה עבורך, משכנתא קבועה עדיין מציעה תנאים שונים.

תוכן העניינים

איך עושים את זה?

משכנתא אופטימלית עבורכם לא תהיה טובה עבור מישהו אחר. כשאומרים משכנתא אופטימלית מתכוונים לתנאי משכנתא והמסלול המתאים ביותר עבורכם. הנה מספר דברים שעליכם לעשות לפני לקיחת המשכנתא: 

דעו בדיוק כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם

מכיוון שמדובר ברכישה בעלת שש ספרות ומעלה, סביר להניח שאתם תוהים איזה בית תוכלו להרשות לעצמכם. עליכם להיות עם הון עצמי על סך של 25% לפחות ממחיר הסכום הכולל. בנוסף למחיר הבית עליכם לקחת בחשבון את עלויות המחייה שלכם, ולהשאיר תקציב לכך. 

הגדירו יעד חיסכון בעלויות המקדימות

המלווים לא מעוניינים שתקחו הלוואה שגדולה עליכם, הם רוצים שיהיה לכם קצת כסף בבנק לתשלום המקדימה ועוד רשימה ארוכה של עלויות נוספות. המקדמה תמיד נראית כמו בקשה גדולה מדי, אבל זה לטובתכם. עם מקדמה קטנה מדי ועם קצת ירידה בשוק הנדל"ן אתם יכולים לקבל הלוואה גדולה ובית ששוה פחות ממה שאתם חייבים. 

שקלו את המשך הלוואת המשכנתא

משכנתא זאת התחייבות לטווח ארוך. אם התקציב שלכם מאפשר החזר גדול יותר באורך חיים קצר יותר, תהנו משני יתרונות מרכזיים. האחד הוא הפחתה משמעותית בהוצאות הריבית הכוללות לאורך חיי המשכנתא והשני הוא שיעור משכנתא טוב יותר. 

בחרו את המסלול הנכון עבורכם

בנוסף למסלולים המוכרים ישנם מסלולים נוספים שעליכם לקחת בחשבון שלא כולם יודעים עליהם. ישנם הטבות שייתכן ומגיעות לכם בזכות מיקום הבית, עבודתכם, ועוד תנאים. ידיעת מצבכם תחסוך לכם המון כסף.

דעו כיצד הריבית של המשכנתא עובדת

יש מגוון רחב של מסלולי משכנתא, העיקריים ביניהם הם : מסלול משכנתא צמוד מדד עם ריבית משתנה, צמוד מדד עם ריבית קבועה, לא צמוד עם ריבית משתנה, לא צמוד עם ריבית קבועה ועוד. עליכם לבחור את המסלול הנכון ביותר עבורכם מומלץ להיעזר ביועץ משכנתאות. 

ייעוץ משכנתא – זה משתלם?

כמובן! ייעוץ משכנתא יחסוך לכך עד מאות אלפי שקלים. יועץ משכנתאות מקצועי יידע להתאים עבורכם ועבור הצרכים הספציפיים שלכם את המשכנתא הטובה ביותר. תהליך הייעוץ לרוב כולל בתוכו ליווי צמוד, אבחון מצבכם וראייה עתידית למתרחש ומניעת בעיות. 

ייעוץ משכנתא עם המרכז למשכנתאות

המרכז למשכנתאות הינה חברה לייעוץ משכנתאות הפועלת באמצעות יועצים מנוסים ומורשים על ידי כל הבנקים בישראל. הצוות שלנו עובד בשיתוף פעולה עם אנשי מקצוע מובילים בתחום הבנקאות, הפיננסים והמשפטים. התהליך איתנו כולל ייעוץ וליווי ותמיכה לאורך כל חיי המשכנתא.