היתרונות של יועץ משכנתא
כותב: refaelshapiro
פורסם ב: 15.07.2019

למה כדאי לכם לקחת יועץ משכנתא פרטי?

5/5 - (28 votes)

לקיחת משכנתא היא צעד חשוב וגורלי במיוחד שמדובר על דירה ראשונה. התרוצצויות אחר מסמכים, הבאת ערבים ובדיקת הריביות הטובות ביותר דורש מכם לא מעט זמן שלא תמיד יש לכם אותו. מעבר לכך, לא כולנו מבינים בפרטי פרטים שמדובר על משכנתא בטח שמדובר על משכנתא ראשון שאין לנו שום מושג מה עלינו לעשות. לכן במקום לעשות את העבודה לבד או להיעזר בשירותי הבנק, כדאי לכם לקחת יועץ משכנתא פרטי. יועץ משכנתא פרטי ידאג לכל הצרכים שלכם יחסוך לכם זמן יקר וישיג לכם את המשכנתא הטובה ביותר עם הריבית נמוכה וכדאית.

תוכן העניינים

מהו יועץ משכנתא פרטי?

יועץ משכנתא פרטי הוא איש מקצוע  פרטי שלא מטעם הבנק אשר מומחה בתחום המשכנתאות. יועץ המשכנתאות עוזר להתאים את סוג המשכנתא בהתאם לצרכי לקוחותיו, הוא דואג למצוא משכנתאות עם הריביות הנמוכות ביותר, הוא דואג לכל הניירת שאתם צריכים לחתום עליה והוא שם בשבילכם בכל התהליך המשכנתא ולא מעניין אותו העמלות או הרווחים שהוא מקבל מהלקוח. כמו כן, שמדובר על משכנתא ראשונה ושאין לכם מושג מה לעשות עקב אי ניסיון, כדאי מאוד להתייעץ עם יועץ משכנתא פרטי אשר יעזור לכם לקבל את המשכנתא הטובה ביותר עם הריבית הנמוכה ביותר. 

מהן הסיבות לשכירת שירותי יועץ משכנתא פרטי?

נכון שיועץ משכנתאות הוא עסק כלכלי יקר, אך אם מסתכלים לטווח הרחוק הוא חשיבה נכונה וחכמה לעתיד.  אך הסיבות העיקריות שעושות שאת שירותי ייעוץ משכנתא באמצעות יועץ משכנתאות למשתלם יותר מאשר יועץ בנקאי, כוללות את הדברים הבאים:

אובייקטיביות ואי תלות- יועץ המשכנתאות אינו עובד עם הבנק ואינו מקבל עמלות ממנו על עבודתו. כל מה שמעניין אותו זה האינטרסים האישיים שלכם. אם מה שמעניין את הבנק שלכם זה להרוויח כסף עליכם וכמה שיותר, אצל יועץ משכנתאות  פרטי מדובר על משהו אחר לחלוטין. היועץ האישי שלכם מחויב אליכם ו אין לו שום קשר עם הבנק שלכם, כך שהדבר היחיד שמעניין אותו זה לדאוג לכם ולאינטרסים שלכם בלבד.

ניהול משא ומתן- יועץ משכנתאות פרטי דואג לנהל משא ומתן בהתאם לצרכים האישיים שלכם. הוא יודע בדיוק כיצד לעשות את המו"מ ועם מי וכיצד לנהל את כל התהליך עצמו אל מול הבנק שלכם. כך שבאמצעות יועץ משכנתאות ניתן אף לגרום לבנק להבין דברים אחרת ולהשיג לכם את התנאים הטובים ביותר למשכנתא כולל ריביות נמוכות ביותר, מה שקשה לומר על יועץ משכנתא מטעם הבנק שדואג רק לאינטרסים של הבנק ולרווח האישי שלו.

ניסיון –מאחר שיועץ משכנתאות פרטי יש ניסיון רב בתחום המשכנתאות, דבר זה משחק לטובתו בכל תהליך המו"מ שהוא מנהל איתכם מול הבנק. הניסיון הרב, והידע שרכש במהלך לימודיו עוזרים ליועץ המשכנתא לשלוט במצב ואף להיות עירני לכל תרחיש שעלול להתרחש בעת המו"מ, דבר זה בא לטובתכם מכיוון שבזכות הבקיאות והידע שמפגים היועץ שלכם תוכלו לקבל את התנאים הטובים ביותר למשכנתא כולל ריביות נמוכות.

מה ההבדל בין יועץ משכנתא פרטי לבין יועץ משכנתא מטעם הבנק?

אם נסתכל על ההבדלים בין יועץ משכנתא פרטי לבין יועץ מטעם לבנק, נראה כמה הבדלים מהותיים בדרך התנהלותם של שני הצדדים. אם יועץ מטעם הבנק דואג לאינטרסים של הבנק ומה שמעניין אותו זה הרווח שהוא יקבל מהבנק, אצל יועץ משכנתאות פרטי המצב שונה. מה שמעניין אותו זה לדאוג לאינטרסים של הלקוחות שלו על מנת שיוכלו לקבל משכנתא משתלמת בתנאי החזר נוחים ובריביות נמוכות. מעבר לכך, יועץ משכנתאות פרטי זמין עבורכם בכל בעיה ובכל שעות היממה לעומת יועץ משכנתאות מטעם הבנק ששם בשבילכם רק בשעות בהם הבנק עובד. עוד הבדל חשוב בין השניים יועצי משכנתאות מטעם הבנק מוגבלים למה שמציע הבנק, למסלולים, הריביות ועוד לעומת זאת יועצים פרטיים לא. יועצי משכנתאות פרטיים יעדיפו לשמור על קשר עם הלקוח ופחות מעניין אותם תגמול עבור המשכנתא. עוד הבדל בין השניים יועץ משכנתא פרטי עולה כסף רב לעומת יועץ מטעם הבנק. אך כמו כל דבר בחיים הפרטי הרבה יותר משתלם מאשר לא פרטי עקב מקצועיותו, ניסיונו והקשרים שיש לו עם המערכת הבנקאית. לכן אם מדובר על משכנתא ראשונה שלכם עדיף לכם יועץ משכנתאות פרטי.